LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekskluzive- Vjollca Hoxha furtunë në Digitalb/ Largohen dhjetra punonjës

31 Mars 2020, 19:35, Kulturë CNA

Largime masive nga platforma televizive Digitalb. Burime zyrtare i thanë CNA.al se disa dhjetra persona pritet të largohen nga Digialb në dy ditët në vijim dhe punonjësit janë njoftuar nga administrata.

Të njëjtat burime theksuan se largimet janë bërë më urdhër të administratores Vjollca Hoxha e cila së bashku me trashëgimtarët e të ndjerit Dritan Hoxha janë edhe aksionerë të kësaj kompanie.

CNA.al ka raportuar edhe më parë për largime nga kjo kompani dhe operacione ?fshesa? menjëherë sapo drejtimi i  saj u morr nga zonja Hoxha. Por kompania tani po kalon një tjetër furtunë me stafin e saj e cila pason ato të mëparshmet. Nga ana tjetër mësohet se Digitalb, ka një sërë gjyqesh dhe procesesh të hapura, të cilat kanë sjellë përplasje të mëdha në kompani.

Vjollca Hoxha pritet pas disa ditësh të lejë detyrën e saj si drejtuese e kompanisë, por mesa duket po bën lëvizjet e fundit të cilat justifikohen shpesh me situatën problematike që po kalon Digitalb./CNA.al

Rrëzohet tentativa e Vjollcës dhe Blushit për grabitjen e aksioneve në Digitalb

Vjollca Hoxha humb betejën me bosët e mëdhenj për Digitalb/ Bie ?monopoli? i vendimmarrjes

Plas në Digitalb, stafi letër aksionarëve: Me detyrim të dalim në rrugë të madhe

Blushi i vuri flakën Digitalbit

Vjollca Hoxha, si “Sudja”/ Qytetarët i kërkojnë paratë, pas largimit të TV Klan nga Digitalb

 

Lajmet e fundit nga