Connect with Us

Vjollca Hoxha, si “Sudja”/ Qytetarët i kërkojnë paratë, pas largimit të TV Klan nga Digitalb

Sociale

Vjollca Hoxha, si “Sudja”/ Qytetarët i kërkojnë paratë, pas largimit të TV Klan nga Digitalb

Publikuar

-

Një ditë më parë, pa asnjë lloj paralajmërimi, Televizioni Kombëtar Klan dhe Klan Plus nuk transmetojnë më në platformën Digitalb.

CNA.al ka raportuar se gjithçka kishte ndodhur, pasi nuk ishte gjetur gjuha nga kompania me televizionin kombëtar dhe për këtë arsye ishin ndërprerë edhe transmetimet.

Por, çfarëdo që të ketë ndodhur me marrëdhëniet e biznesit, ata që preken në këtë rast, janë konsumatorët, qytetarët, të cilët kanë blerë paketa, ku përfshihen edhe TV Klan dhe Klan Plus.

Edhe pse kanë paguar, ata nuk do ta shohin në Digitalb, as TV Klan dhe as Klan Plus.

Për më tepër pronarja në minorancë e Top Channel, Vjollca Hoxha ka heshtur duke e thelluar më tej skandalin, me injorimin e qytetarëve, abonentëve të Digitalbit.

Kjo ka çuar në reagimin e ashpër të abonentëve të cilët kërkojnë që Vjollca Hoxha, t’u kthejë paratë.

Qytetarët nuk kanë kursyer as “drejtorin e Vjollcës”, Ben Blushi, duke e akuzuar atë se po shkatërron Top Channel dhe Digitalb, pasi dështoi me formacioni politik ‘LIBRA”.

“Unë kam Digitalb, mbrëmë nuk e mori sistemi TV Klan dhe mendova se ka defekt, gjëra që ndodhin. Por, kjo qenka lojë, Vjollca Hoxha të na kthejë paratë e abonimit”, shkruan nëj qytetar në rrjete sociale.

Qytetarët kanë shpërthyer, duke e quajtur Vjollca Hoxhën mediokër dhe të papërgjegjshme.

“Kjo është turp dhe papërgjegjshmëri njerëzve mediokër dhe pa vizion si Vjollca Hoxha. Kishte qenë keq sa të vdiste i madhi Dritan Hoxha dhe kjo si bashkëshorte kishte qenë e thekur vetëm për karrige, se për drejtim dhe organizim e degradoi Top Channel dhe nuk e di se çfarë bën me një Ben këlysh, që panë me atë partinë LIBRA që krijoi e sajoi”, shprehet një tjetër abonente.

Pyetjet që shtrojnë abonentët e Digitalbit, tashmë të mashtruar janë tejet reale.

“Unë si klient që kam paguar, kush më jep të drejtë?… Kjo është padrejtësi që i bëhet klienti pa e lajmëruar dhe pagesat janë bërë. Ka AMA, ka shtet që një Vjollcë të tallet me shqiptarët? Janë të tjera komente që vijnë abonentët e Digitalbit.

LEXO EDHE:  Nuk shembet Roma për Sokolin, por po rrënohet Top Channel

Të tjerë abonentë i kujtojnë Vjollca Hoxhës se është bërë dhunshëm pronare e Top Channel , ndaj dhe e paralajmërojnë.

“Moj Voci, nga urrjetja që ke akumuluar brenda shpirtit tënd të vogël po shkon drejt humnerës. Mblidhe trurin para se të jetë shumë vonë. Ruaje atë pasuri që ke se do të shkosh ku ke qenë”… Me 40 % të aksioneve bëhen pronare me dhunë e mbështetur nga partia që i duhet tani, dhe sa të krijohet Gjykata e Lartë, po s’ia dhanë të drejtën aksionerëve me 60%, do e marrin në arbitrazh me gjithë gjobë”, shprehen abonentët.

Madje të ndjerë të mashtruar, ata shkojnë edhe më tej, deri në kufijtë e ekstremit.

“Të vish e ti vësh zjarrin me Vjollcën dhe atë legenin tjetër brenda. Ç’faj kemi që kemi paguar shërbimin për këtë suden e dytë?

Që kur vajti Ben Blushi në Top, i bëri topin digitalbit, e ndriti, sikur ndriti partinë e tij Libra”, shkruajnë qytetarët, që kanë paguar Digitalb, në paketën e të cilit ka qenë edhe TV Klan dhe Klan Plus.

Gjyqi për disa qytetarë është zgjidhja e kësaj situata, ndaj apeli shkon për shoqatat e mbrojtjes së konsumatori.

“Si për TV Klan ashtu edhe për përgjysmimin e ofertave, me gjyq të cilin duhet ta iniciojnë shoqatat që mbrojnë konsumatorin”, shkruan nëj abonent.

Nuk dihet nëse do të reagojë Vjollca Hoxha, por një gjë e është sigurtë, se Digitalbi po shkon drejt rrënimin, pasi ata që mashtrohen një herë nuk kthehen më pas./CNA.al

Largimi i Tv Klan nga Digitalb/ A do t’ua kthejë Vjollca Hoxha, paratë, qytetarëve?

A po fillon rrënimi i Digitalb?

Klan braktis Digitalb/ Kalon në Tring

‘BOMBË’ NË DIGITALB/ VJOLLCA HOXHA FIRMOSI E VETME SHKARKIMIN E DREJTORIT, BIEN SHITJET E DEKODERAVE, ULEN FITIMET E KOMPANISË (DOKUMENTI)

Lista e plotë- ‘Gjeneralët dhe Ushtarët’ e ‘vrarë’ të Top Channel nga Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi

Foto dhe fakte/ Vjollca Hoxha “paguan” publikun e Top Show për të shkuar në protestë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Së bashku për një të ardhme më të mirë

Publikuar

-

Nga

Bashkëbisedimi më i madh global i OKB-së, #UN75, ka për të pasur më shumë pjesëmarrës nga Shqipëria, duke qenë se Vodafone Albania angazhohet t’i mbështesë Kombet e Bashkuara për të komunikuar me më shumë njerëz përmes kanaleve të komunikimit të Vodafone.

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka gjetur mbështetjen e Vodafone, një nga kompanitë lider të teknologjisë së komunikimit në botë, që po e promovon nismën nëpërmjet kanaleve të komunikimit  të Vodafone, për të mbërritur te miliona njerëz, me rastin e 75-vjetorit të OKB-së, përvjetor që përkon me një kohë sfidash të mëdha.

Ndërkohë që Organizata e Kombeve të Bashkuara vazhdon përpjekjet për të menaxhuar pandeminë COVID-19, ajo ka filluar fushatën #UN75, një nismë ambicioze që synon të mbledhë mendimet e miliona njerëzve në lidhje me prioritetet dhe zgjidhjet për të ardhmen. Në qendër të fushatës #UN75 është një pyetësor një-minutësh, ( Pyetesori), i cili iu jep mundësinë të gjithëve të thonë fjalën e tyre. Përmes këtij pyetësori, njerëzve iu kërkohet të shprehen për ato çka ata i shohin si prioritete për rikuperimin nga pandemia, si dhe të imagjinojnë të ardhmen që duan. Rezultatet do t’u bëhen me dije liderëve botërorë në shtator të 2020-ës, në ceremoninë zyrtare përkujtimore të këtij përvjetori.

Vodafone Albania po e mbështet UN Albania për të komunikuar me sa më shumë njerëz të jetë e mundur, duke e promovuar këtë nismë nëpërmjet kanaleve të komunikimit të Vodafone. Drejtori i Përgjithshëm i Vodafone Albania, Achilleas Kanaris,dhe koordinatori i UN Albania, Brian J. Williams, e bënë publik këtë bashkëpunim, ditën e mërkurë, 8 korrik,  gjatë një takimi online nëpërmjet platformës Smart Working të Vodafone Business.

Drejtori i Përgjithshëm i Vodafone Albania, Achilleas Kanaris, u shpreh:

“Është kënaqësi për ne ta mbështesim një nismë të tillë fantastike me rastin e 75-vjetorit të lindjes së OKB-së. OKB-ja është një nga partnerët më prestigjiozë dhe më të hershëm të Vodafone, me të cilin ndajmë të njëjtat pikëpamje mbi mundësitë për një të ardhme më të mirë për shoqërinë. Do të bëjmë çmos që klientët tanë të informohen për pyetësorin dhe rëndësinë e pjesëmarrjes në të, sepse vlera e vërtetë qëndron te përfshirja. Ne në Vodafone besojmë se të gjithë duhet të kenë mundësi për një të ardhme më të mirë dhe më të qëndrueshme dhe se asnjë grup vulnerabël nuk duhet lënë pas në rrugëtimin drejt kësaj të ardhmeje. Vodafone është plotësisht i angazhuar për të përdorur rrjetin, shërbimet e zgjidhjet dixhitale për këtë qëllim. Kemi punuar për realizimin e një shoqërie dixhitale dhe gjithëpërfshirëse në Shqipëri edhe përpara pandemisë Covid-19 dhe do të vazhdojmë edhe më pas, ndaj do të kemi mundësi për një bashkëpunim të frytshëm në këtë drejtim.”

LEXO EDHE:  Pas 20 vitesh merr fund falimenti ligjor i kompanisë piramidale “Sudja”

LEXO EDHE:  Përballje titanësh në ekranet televizive/ Fevziu sfidon me Berishën

Koordinatori i OKB-së në Shqipëri, Brian J. Williams tha:

“Po jetojmë në kohë të jashtëzakonshme. Pandemia Covid-19 po na mëson se sfidat globale mund të kapërcehen vetëm përmes reagimeve të koordinuara në rang global. Është lajm shumë i mirë që Vodafone Albania po na bashkohet në promovimin e dialogut më të madh global, ku OKB-ja kërkon mendimet, sugjerimet e madje edhe kritikat e njerëzve për të ardhmen e përbashkët dhe për rolin që duhet të luajë kjo organizatë. Duke qenë se duam t’iu japim mundësinë të gjithëve në Shqipëri të thonë fjalën e tyre përmes këtij pyetësori, bashkëpunimi me Vodafone do të thotë se më shumë njerëz, të cilëve ndoshta nuk do t’iu dëgjohej zëri, do të kenë mundësinë të flasin, pa u lënë tashmë mbrapa.”

Vodafone Albania ka vënë në dispozicion shumë prej kanaleve të komunikimit për të informuar pajtimtarët dhe shqiptarët mbi atë se sa e rëndësishme është të japin mendimin dhe idetë e tyre në pyetësor, të dhënat e të cilit do të jenë pikë referimi për strategjitë e ardhshme të investimit të OKB-së në botë, përfshirë Shqipërinë.

Plotësoni pyetësorin dhe bëhuni pjesë e krijimit të një të ardhmeje më të mirë për të gjithë.

https://un75.online/?lang=alb#s2

LEXO TE PLOTE

Sociale

“Ooooo! Nuk ka asnjë vlerë”/ Braçe kritikon mjekun për maskën: Nuk mbahet siç e mban ky!

Publikuar

-

Nga

“Ooooo! Nuk ka asnjë vlerë”/ Braçe kritikon mjekun për maskën: Nuk mbahet siç e mban ky!

Zv.kryeministri Erion Braçe ka kritikuar mjekun Ilir Allkja të Urgjencës së QSUT për mënyrën e mbajtjes së maskës brenda ambienteve spitalore.

Braçe thotë se nuk ka asnjë vlerë nëse maska mbahet në atë mënyrë që e ka vendosur mjeku, pasi je i ekspozuar dhe mund të infektohesh.

Prandaj ai i bën thirrje qytetarëve, mjekëve, dhe infermierëve që maskën mos e mbajnë si mjkeu Ilir Allkja por të mbulojnë hundën, gojën dhe mjekren. Në fakt Braçe është nisur nga fotoja që vetë Ilir Allkja e ka publikaur dje në rrjetet sociale për t’i bërë apel kujtdo të mbajnë maskë,.

Allja apelonte që të mbahet maska kudo, dhe shtonte që as distancimi social nuk bënte punë ndaj COVID-19, por vetëm maska.
“OOOOOO!
MASKA NUK MBAHET SIC E MBAN KY DOKTOR! NUK KA ASNJE VLERE PO E MBAJTE KESHTU, JE I EKSPOZUAR, MUND TE INFEKTOHESH!
Pa asnje diskutim qe maska eshte jetike tani, per gjithkend, ne cdo moshe, ne ambjente te mbyllura, me shume njerez e pa distanca;
POR JO KESHTU! DUHET MBULUAR HUNDA E GOJA, NDRYSHE NUK KA ASNJE VLERE!
Mjeket jane ata qe e dine fare mire kete, ata duhet te edukojne cdokend! I jam shume mirenjohes cdo mjeku e infermieri, epidemiologu, farmacisti, sanitari qe po lufton cdo dite per jeten; Eshte nje mirenjohje sa personale po aq edhe shoqerore, kombetare;
E shpreh cilido, kudo qe ndodhet, kudo ku ka nevoje e merr sherbim nga njerez ne sherbimin publik, ne rrezik por te perkushtuar dhe duke sakrifikuar.
Shqiperia ka nevoje per ta tani. As per polikanet qe bejne si mjeke
e as per mjeket qe bejne politike e asgje tjeter; si duhen kujt!
Kam nje jave qe te njejtet politikane qe bejne si mjeke dhe, po te njejtet mjeke qe bejne si politikane, televizive e pa asnje pune tjeter- ne ndonje qender shendetesore, poliklinike, spital apo ne terren duke gjurmuar infeksionin rast pas rasti JOOOO e JOOOOO, sic mijera kolege, ti degjoj te thone teresisht te kunderten e asaj
qe kishin thene me pare; Me pare tamam keta, thane se numrat e vegjel ne karatine ishin te rreme, se virusi ishte shfaqur qe ne dhjetor e se te vdekurit e numeruar ishin shume me teper nga ajo periudhe; Pastaj vleresuan masat e marra gjate karantines;
Por tani me ngulm thone po ne televizion, kurre permes nje pune konkrete se beme gabim qe u mbyllem aq heret e aq fort!
E dini pse?
Per nevoja politike nga fillimi ne fund! Njerezve as qe ju duhet politika tani,
nese ju nevojitet, kjo ju vlen per vendime te qarta, te kthjelleta, konkrete per te perballuar semundjen me te rende qe ka kakuar ky vend, evropa e bota!
Ndaj mjaft me politiken boshe; Ose sherbim konkret per njerezit, ose llafet nuk behen kurre sherbim e kurre pune per njerezit!”, shkruan Barçe./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Pedagogia e Universitetit me Covid/ Zv.rektori: Nuk ka vend për panik!

Publikuar

-

Nga

Pedagogia e Universitetit me Covid/ Zv.rektori: Nuk ka vend për panik!

Një pedagoge e Universitetit të Gjirokastrës është infektuar me koronavirus.

Zv/rektori Jaho Canaj, tha se kolegia e tij është në gjendje të mirë shëndetësore. Sipas tij autoritetet kanë marrë të gjitha informacionet për personat e kontaktit.

“Një prej kolegeve tona ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Sapo është marrë ky njoftim rektorati u mblodh dhe mori masat për të eliminuar përhapjen e koronavirusit. U morën informacionet kush ishin kontaktet e pedagoges, ishte një pedagoge dhe data e provimit të saj korrespondoi me 3 studentë sepse ishte provim i mbartur. Nuk ka vend për panik. Kolegia jonë është në gjendje të mirë shëndetësore. Është vetëizoluar në shtëpi dhe janë marrë masat për tu vetëkanrantinuar personat e kontaktit”, tha Canaj.

LEXO EDHE:  E VERTETE! ILDA BEJLERI SFIDON REALISHT VETE FILMIN ME REKLAMEN E DigitAlb PER SHEN VALENTIN!

LEXO EDHE:  Video/ “Visi dhe Egla” jashtë krevatit, në reklamën më të re të DigitAlb 

Zv/rektori bëri të ditur se është izoluar godina B dhe është dezinfektuar i gjithë ambienti./CNA.al

LEXO TE PLOTE