Connect with Us

Deputeti Gjuzi dhunon gruan e djalin/ Gjykata urdhëron të largohet nga shtëpia

Politikë

Deputeti Gjuzi dhunon gruan e djalin/ Gjykata urdhëron të largohet nga shtëpia

Publikuar

-

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi është urdhëruar nga gjykata t’i qëndrojë 200 metra larg bashkëshortes dhe djalit të tij, 16-vjeçar.

Sipas shqiptarja.com, Kujtim Gjuzi, është denoncuar në policinë e Tiranës nga gruaja me inicialet M.K. dhe djali H.Gj, për dhunë në familje. Si pasojë e një konflikti në familje, Kujtim Gjuzi, besohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes dhe djalit të tij 16, vjeçar të cilët më pas e kanë denoncuar në polici dhe më pas i janë drejtuar gjykatës së Tiranës, duke kërkuar një Urdhër-Mbrojtje.

Ngjarja ka ndodhur në muajin nëntor 2019, ku gruaja, së bashku me djalin e saj, kanë kërkuar Urdhër-Mbrojtje në gjykatën e Tiranës, ku gjyqtarja Kaçe Agolli, ka pranuar kërkesën e nënë e bir, duke i pajisur me urdhrin e mbrojtjes. Në vendimin e saj gjyqtarja Agolli urdhëron deputetin Kujtim Gjuzi të mos kryejë dhunë në familje ndaj bashkëshortes së tij dhe djalit H.Gj.

Njëherësh, gjykata urdhëron që Kujtim Gjuzi, të mos cënojë dhe ngacmojë gruan me inicialet M.K. dhe djalin e tij. Gjithashtu në vendim thuhet dhe ndalohet që deputeti Kujtim Gjuzi të mos shkojë dhe hyjë dhe as mos qëndrojë në apartamentin në pronësi të gruas dhe djalit, në një distancë prej 200 metra. Po kështu nëpërmjet këtij vendimi të gjykatës së Tiranës, urdhërohet që të dyja palët si deputeti Kujtim Gjuzi dhe gruaja e tij, të bëjnë përpjekje maksimale për ti siguruar fëmijës së tyre H.Gj, qetësi dhe të mos e përfshijnë fëmijën në problematikat e tyre, raporton Shqiptarja.com

LEXO EDHE:  Kërkohet një “babysitter” për kukullat e mia

Një tjetër pikë e vendimit është dhe një urdhëresë që i lëshohet komisariatit nr. 1 në Tiranë, të cilës sipas vendimit të gjykatës duhet të shoqërojnë deputetin Kujtim Gjuzi për të tërhequr sendet personale nga apartament në pronësi të gruas. Mësohet se ky vendim tashmë është lënë në fuqi edhe nga Gjykata e Apelit Tiranë, dhe deputetit Kujtim Gjuzi, nuk i mbetet gjë tjetër veçse nën shoqërinë e efektivave të policisë të tërheqë sendet personale nga shtëpia dhe të largohet nga banesa e bashkëshortes së tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Raporti i KE/ Bushati: Të zhbllokohet “drama” e anëtarësimit në BE

Publikuar

-

Nga

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka reaguar pas publikimit të raportit nga Komisioni Europian në të cilin rekomandoi hapjen e negociatave për vendin tonë dhe Maqedoninë e Veriut.

Bushati shprehet se kjo është hera e tretë që sugjerohet hapja e negociatave.
Sipas Bushatit, Topi është përsëri në gjykatën EUMS për të zhbllokuar ‘dramën e pranimit”,

“Në dritën e progresit të rëndësishëm të arritur dhe rezultateve të prekshme në fushat kryesore që lidhen me sundimin e ligjit, Komisioni Europian konfirmon për herë të tretë (’18, ’19, ’20) hapjen e bisedimeve të pranimit me Shqipërinë. Topi është përsëri në gjykatën EUMS për të zhbllokuar ‘dramën e pranimit”, shkruan Bushati ne një postim ne Twitter.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foto-Majko shkrin gazi ministret, Kodheli në rolin e fotografes/ Detajet që nuk u panë sot në parlament

Publikuar

-

Nga

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur sot në një seancë plenare. Por, përtej debateve, nëpërmjet fotove sjellim edhe disa detaje “pikante” që nuk u panë në media.

Mimi Kodheli duket shumë e përqendruar për t’i shkrepur dy kolegëve të saj një foto.

Ndërkohë, ministret Elisa Spiropali dhe Olta Xhaçka janë fotografuar teksa janë duke qeshur gjatë bisedës me ministrin Pandeli Majkon.

Po ashtu, duket se një incident i vogël është shënuar edhe pranë foltores. Ku një nga deputetët e rinj është ngritur, pa u kuptuar mirë se për çfarë arsye, por punonjësit e Gardës nuk e kanë lejuar të afrohet më shumë.

LEXO EDHE:  Gjëja e parë që një grua vëren te një burrë

LEXO EDHE:  Gjëja e parë që një grua vëren te një burrë

Për më tepër shikoni galerinë e fotove të mëposhtme: / CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Konflikti i interesit është ulur këmbëkryq”/ Ish-ministri i Ramës: Nuk i besoj raportit të KE

Publikuar

-

Nga

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me raportin e KE-së për Shqipërinë, ku vlerëson reformat dhe ripërsërit qëndrimin për çeljen e negociatave.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani shkruan se nuk i beson raportit të KE-së, ndërsa shton se konflikti i interesit ekziston i ulur këmbëkryq në marrëdhënien Shqipëri-BE.

“Personalisht nuk i besoj Komisionit Europian kur mat progresin në Shqipëri.

Nuk i besoj sepse ky Komision gjendet në konflikt interesi. I duhet të vlerësojë Reformat që ka bërë vetë. Askush që do ti duhet të vlerësojë veten, nuk është objektiv.

Nuk ka të bëjë fare me individët që kryejnë funksione në Tiranë apo Bruksel. Fare! Por me konfliktin e interesit që ekziston i ulur këmbëkryq në marrëdhënien Shqipëri-BE.

Kjo në fakt është edhe arsyeja që vendet anëtare të BE, mbajtën qëndrim të ndryshëm nga raportet e vlerësimit të Komisionit Europian. Shtetet anëtare, Gjermania e para, preferuan të vënë kushte shtesë, sepse “progresi” që raporton Komisioni i Europian, nuk është bindës.

Arsyeja është pikërisht Konflikti i Interesit që ekziston në misionin dhe mandatin e Komisionit në raport me Shqipërinë.”-shkruan Manjani.

Më tej, ai thekson se uron që të çelen negociatat, sepse sipas tij është kjo e vetmja lidhje zyrtare që na mban me Europën.

LEXO EDHE:  Dy politikanë dhunojnë me grushte e shkelma një qytetar

LEXO EDHE:  Policia, terror në familjen e kreut të FRPD-së/ Këlliçi akuzon Sandër Lleshajn

“Se si do zgjidhet kjo, nuk e di! As nuk e vras hiç mendjen sepse nuk është punë për ne, në fakt.

Por, uroj megjithë fuqinë e shpirtit që të na çelen negociatat, sa më parë!

Nuk jam besimtar, por jam gati të lutem nëse kjo i shërben hapjes së negociatave!

Negociatat janë e vetmja lidhje zyrtare që na mban me Europën. Për ne ato janë jetike, sepse vendosemi nën një monitorim shumë të rreptë, që ska asnjë lidhje me hyrra-byrrat e deri sotme të Ambasadorëve dhe shpurës së ekspertëve pa lidhje.

Çelja e negociatave i jep fund Konfliktit të Interesit dhe të gjithë interesave gjithfarësh që na i kanë bërë ambasadorët gjithollogë, zëdhënës e guvernantë.

Çelja e negociatave i jep fund kompromisit, ku sundimi i Bosit shitet si sundim i ligjit!

I jep fund edhe “suksesit” fiktiv të reformës ku mbyllja e gjykatave quhet vlerë!!! Kulmi!

Kemi nevojë që dikush të na vërë stekën e standardeve dhe të na masë sa realisht e kalojmë atë stekë. Jo me llafe, as me deklarata, as me raporte fiktive.

Vetëm leximi i realitetit na ndihmon. Vetëm kështu shkojmë drejt Schengenit të vërtetë, duke i përbuzur minischengenarucët.

Vetëm kështu perëndimi nuk na sheh më me syze diplomatike. Nuk i duam më ato syze.”-përfundon postimin e tij Ylli Manjani.

LEXO TE PLOTE