LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lobimi i Bashës e Ramës për foto me Trump dhe Obamën/ Bushati: Janë para që çohen me çanta

20 Janar 2020, 21:53, Politikë CNA

Analisti Andi Bushati foli për lobimin e  kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të opozitës Lulzim Basha për të bërë foto me presidentin dhe ish-presidentin e SHBA,përkatësisht Donald Trump dhe Barack Obama.

Bushati tha se si Rama ashtu edhe Basha kanë dërguar para në SHBA për të bërë një foto.

?Janë para që çohen në mënyrë të jashtëligjshme, nuk e di me çanta, etj., etj. Sensi është se kanë dalë disa para nga zyrat e selive dhe është shkrepur aparati për Ramën dhe për Bashën?, u shpreh ai në emisionin ?Open?, ndërsa theksoi se nuk dihet nga kanë dalë këto para.

?Alibi te të dyja historitë gjejmë sa të duam, por ne na bën sens se në të dyja rastet janë gjetur para të jashtëligjshme dhe janë hedhur për të lobuar?, deklaroi Bushati më tej./ CNA.al

Lajmet e fundit nga