Connect with Us

Si i “vrau” Vjollca të gjithë shokët dhe bashkëpunëtorët e Tanit të Top-it

Aktualitet

Si i “vrau” Vjollca të gjithë shokët dhe bashkëpunëtorët e Tanit të Top-it

Publikuar

-

Hakmarrje, urrejtje ndaj shokëve apo ndaj vetë ish-bashkëshortit të saj?

Një histori dhe kapitull që po shkon drejt fundit, pas një përplasje të madhe që Vjollca Hoxha filloi me ortakët e Dritan Hoxhës, ish-bashkëshortit të saj të ndjerë. Filloi me Albert Sinën dhe Aurel Bacin dhe shkoi në çdo qelizë të Top Medias, “dëshmori” i fundit u shënua një ditë më parë. Alban Jaho, Drejtor i Digitalb nga dita e themelimit të kompanisë u shkarkua nga Vjollca Hoxha.

Por,  beteja e Vjollcës me shokët e Tanit, rrethin e tij më të ngushtë dhe bashkëpunëtorët ka filluar prej shumë kohësh.

Në një “pabesi” ajo shkarkoi Enkelejd Jotin, drejtorin historik të Top Channel, duke u vënë vetë Administratore dhe drejtore e kompanisë, që sot drejtohet nga Ben Blushi.

Bashkë me largimin e Jotit, filloi dhe përplasja me dy aksionerët Albert Sino dhe Aurel Baci, që kanë në zotërim 60% të aksioneve të kompanisë. Çështja u fitua në shkallën e parë nga ortakët e shumicës, në apel u rrëzua dhe tashmë ndodhet në gjykatën e lartë e me shumë gjasa do shkojë deri në Strasburg.

Më pas, Vjollca largon nga kompanitë Eduard Podën, i cili njihet si Edi i Lorit (Lori Kaffe). Një nga bashkë themeluesit e drejtuesit kryesorë të kompanisë, që u largua nga zonja Hoxha pa i njohur asnjë kontribut.

LEXO EDHE:  Ironizon Blushi/Edi Rama, kryeministri i vetëm në botë që bie nga çadra!

Besnik Myftari është një tjetër bashkëpunëtor i Dritan Hoxhës larguar nga vjollca, ai ka qenë drejtor i gazetës “Shqip” dhe shtëpisë botuese “Saras”.

Ardian Proko, ish zv/drejtor i Përgjithshëm i Top Channel dhe drejtor i Top Show e Portokalli, ishte nga të parët që u largua kur Vjollca mori drejtimin e Top Channel.

Lart nga e majta ne te djathte, Aurel Baci, Enkelejd Joti, Albert Sina, Eduard Poda, Besnik Myftari, Poshte, Ardian Proko, Dritan Hoxha

Këta janë “të vrarët” e Vjollcës vetëm në këtë foto, por ata kanë qenë çdo ditë në krah të Dritan Hoxhës dhe bashkëpunëtorët e tij më të ngushtë, që sot nuk janë më në asnjë pozicion në Top Channel, disa në gjyqe, disa në jetën e tyre, por nuk janë vetëm kaq. Janë me dhjetra e dhjetra të tjerë viktima të “reformës” Vjollca Hoxha, që më shumë se ndryshim duket hakmarrje e saj ndaj shokëve të Tanit të Top-it./ CNA.al

Lista e plotë- ‘Gjeneralët dhe Ushtarët’ e ‘vrarë’ të Top Channel nga Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi

Largmi i drejtorit të Digitalb/ Pritet emri i ri

Shkarkimi i Alban Jahos/Digitalb në kaos

Shkarkohet drejtori i Digitalb, Alban Jaho “dëshmori i fundit”

Dokumenti/ Si e shatazhoi “Top Channel” gjyqtarin Fatri Islamaj, për mos të kthyer borxhin prej gjysmë miliardi

Ëndrra e vrarë e Tanit

Largmi i drejtorit të Digitalb/ Pritet emri i ri

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Marrëveshja Basha-Rama/ Koka zbërthen mesazhin që Berisha u dërgoi deputetëve të PD

Publikuar

-

Nga

Gazetari Bledian Koka, ka folur për takimet e Berishës, ku tha se Foltorja e Fierit kishte mesazhe të reja.

Sipas tij, Berisha u dërgoi një mesazh deputetëve të PD që të mos lejojnë bashkëpunimin mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës.

“Në takimin e parë shkëlqeu Berisha me mesazhin për ndjesën për Lulzim Bashën. Mesazhi që më ra në sy ishte mesazhi për anëtarët e grupit parlamentar të PD. Pra ajo që kemi thënë nëpër dhëmbë, që ka një pakt mes Ramës dhe Bashës, Berisha e demantoi kollaj kur foli për premisën e ndryshimeve kushtetuese. LEXO EDHE:  Çfarë mendimi keni për Blushin?/ Përgjigjet Koço Kokëdhima

LEXO EDHE:  Denoncimet dhe shkrimet për Ben Blushin dhe Ylli Ndroqin/ Sulmohet serveri i CNA.al

Berisha u kërkoi anëtarëve të grupit parlamentar të PD që të ruajnë atë që ka mbetur nga PD. Dhe ajo që ka mbetur nga PD është qëndrimi i qartë se PD nuk është një shtojcë e Edi Ramës, por një parti që duhet të përfaqësojë interesin e qytetarëve,” tha Koka./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Secili prej jush ka vendosur tullat e tij në PD”/ Berisha u ‘rrëmben’ zemrat demokratëve në Fier

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish kryeministri Sali Berisha është shprehur para demokratëve në Fier se fitorja kërkon bashkëpunim, duke treguar dhe një rast se si një ish komisioner nuk është lejuar të regjistrohet si anëtar në PD, për interesa të Bashës

“Fitorja kërko energjinë tuaj, kërkon bashkëpunimin tonë. Kërkon që ne të bashkohemi.

Më dërgonte një ish komisiner i yni, 20 vite nuk më kanë regjistruar më anëtar të PD, sepse unë kisha qenë komisioner i një deputeti që u përball me zotin Basha.

Shtrirja në këtë mënyrë vetëm na pakëson.

Çdo kontribut, nuk ndertohet mbi kulte dhe ideologjira por mbi vlera.LEXO EDHE:  "Shkëmbim zjarri verbal në Top Channel"/ Reagon Artan Hoxha

LEXO EDHE:  “Shkëmbim zjarri verbal në Top Channel”/ Reagon Artan Hoxha

Secili prej jush ka vendos tullat e tij në këtë ndërtësë të PD, pavarësisht se disa mund të jenë zemëruar apo detyruar të largohen, por tullat janë aty, dhe kjo duhet të na bashkojë“, tha ai./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Forumet do mblidhen”/ Berisha paralajmëron Bashën: Je i shkarkuar

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Në takimin e tij me demokratët në Fier, ish kryeministri Sali Berisha ka komentuar deklaratat e kreut të PD, Lulzim Basha, i cili është shprehur se nuk do të lejojë një kongres anti-amerikan apo grupime anti-amerikane në PD.

Berisha i është përgjigjur duke u shprehur se çdo kryetar që merr vendime që nuk janë në pushtetin e tij, pa pyetur forumet ka përfunduar keq.

Ish kryeministri thekson se forumet do mblidhen dhe Kuvendi i Partisë do vendosë.Në këtë situatë që jemi vota është shpëtimtare. Ne duhet të jemi të barabartë të gjithë dhe duhet të shprehemi të lirë.

Ju e dëgjuat peng kryetarin dje, që tha unë nuk do lejoj një PD anti amerikane. Kryetarit i them një gjë, të gjithë ata që gjatë 30 viteve i kapi frika e forumeve kane përfunduar keq. Prandaj bëhu burrrë, ja ku janë njerëzit që mbajnë mbi supe PD, mos ki frikë.

Lëri ato, forumet do mblidhen Kuvendi i partisë do vendosë. Çdo kryetar që i lejon vetes të marrë vendime që nuk janë pushteti i tij por i forumeve të tjera, është i shkarkuar dhe pozicioni i kalon zëvendëskryetarit ose sekretarit të përgjithshëm”, është shprehur Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE