LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali me audio-përgjimin/ Zbulohet "lidhja" e Bashës me “Babalen”

21 Qershor 2018, 09:55, Aktualitet CNA
Skandali me audio-përgjimin/ Zbulohet "lidhja" e Bashës me

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla gjatë fjalës së tij në seancën e sotme të kuvendit ka akuzuar opozitën se po tenton të bllokojë hapjen e negociatave me BE.

Ndërkohë, Balla ka rikthyer në vëmendje të ashtuquajturin ?Babale?,  apo siç u prezantua nga PD ?Dëshmitari X?, në audio-përgjimin, ku pretendohej se Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, shfaqej duke bërë pazare droge.

Sipas deputetit socialist, lidhja mes ?Babales? dhe kreut të PD, Lulzim Basha qëndron në faktin se janë njëlloj.

?Babalja? është njëlloj si Basha. Partinë Demokratike është njëlloj si ta drejtojë Basha, e njëjtë do ishte edhe me ?Babalen?-tha ndër të tjera Balla.

Gjithashtu Balla u shpreh se kjo është seanca e vetme që Basha nuk flet për Babalen, pasi sipas tij ?Babales i ka dalë lëngu dhe atë lëng nuk ka ku ta fusë më?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga