Connect with Us

Pasurohet familja Basha/ Kunata me një biznes të ri

Aktualitet

Pasurohet familja Basha/ Kunata me një biznes të ri

Publikuar

-

Pasuria e familjes së Lulzim Bashës sa vjen dhe shtohet.

Pas kunatit, i cili i shton bizneset nga viti në vit, në skenë ka dalë edhe bashkëshortja e vëllait të tij, Eda Basha.

Një  nga portalet e njohura britanike ka treguar me prova se si pasurohen familjarët e kreut të PD –së.

Portali britanik, The Pie News, ka botuar një shkrim, në të cilin thuhet se  rrjeti i shkollave të famshme britanike King’s, do të hapë një shkollë të re në Shqipëri në  bashkëpunim me kompaninë shqiptare “Sapaud”,  e cila  drejtohet nga kunata e Lulit, Eda Basha.

Kjo e fundit e ka marrë liçensën nga Ministria e Arsimit dhe sipas “The Pie News”, “ King’s Tirana”  dhe pritet të hapë dyert e shkollës në shtator 2018.

Sipas The Pie News shkolla e re,  do të sigurojë një arsim ndërkombëtar për fëmijët e arsimit nëntëvjeçar.

LEXO EDHE:  Blerja e votave/ Vasili: Kemi një kryeministër bandit

Tashmë kunatit i është bashkuar edhe kunata, bashkëshortja e vëllait të Bashës, e cila me bekimin e Qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama, do të administroje një aset të madh ekonomik.

Pas këtij informacioni CNA.al ka shkuar përtej raportimit të portalit britanik.

Në një vëzhgim të CNA.al pranë Qendrës kombëtare të regjistrimit, rezulton se kunata Eda Basha, eshte administratore e kompanisë “Sapaud” e cila me datë 20.11.2017 edhe pjese e bizneseve ne Shqiperi.

Dhe me datë 17.04.2018, Eda Basha, ka shtuar dy adresa dytësore. Është shtuar Adresa: “Tirane; Farke; Lundër;Rruga Kodra e Dërhemit, Godina Arsimore Kazazi, Hyrja A, Lunder 1;  si dhe  Adresa: “Tirane; Farkë; Lundër; Rruga Kodra e Dërhemit, Godina Arsimore Kazazi, Hyrja B, Lundër 1;

Më poshtë do të gjeni certifikatën  e regjistrimit:

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Manipulohet procesi zgjedhor në Maliq/ Ervin Salianji hedh 150 vota pro Bashës në kuti

Publikuar

-

Nga

Manipulohet procesi zgjedhor në Maliq/ Ervin Salianji hedh 150 vota pro Bashës në kuti

Në degën e PD Maliq po manipulohet procesi zgjedhor.

Në momentin që ka kanë lëvizur vëzhguesit, Ervin Salianji, deputeti i Bashës, skandalozi i tij ka urdhëruar që të vidhen votat për të qenë në favor të kreut aktual.

Rreth 150 vota janë hedhur në kutitë e PD Maliq për Lulzim Bashën, megjithëse atje procesi ka qenë totalisht i falsifikuar dhe shifrat nuk po kapnin as votimin e 2017.  Pra deri tani në këtë bashki kanë votuar gati gjysma e atyre që votuan në vitin 2017.

CNA.al ka folur me anëtarë të komisionit që kanë denoncuar këtë skandal dhe ka arritur të krijojë informacione të besueshme se 150 vota janë hedhur pro Lulzim Bashës në degën e PD Maliq.

LEXO EDHE:  Superskandal/ Terrorizohen fëmijët e prokurorëve që po hetojnë Tahirin

LEXO EDHE:  Rama lë kandidatët e PS/Takohet urgjent me ambasadorët

Kjo është një kambanë alarmi që po ndodh në shumë vende të Shqipërisëë, ku në momente të caktuara, në degët në zona të pakontrolluara hidhen vota në kuti për Lulzim Bashën dhe për të rritur pjesëmarrjen në votim.

Ky fenomen është I pranishëm kryesisht në degët ku në listat e anëtarëve janë emra të cilët janë emigrant, duke nisur nga Devolli, Korçë, Maliq, Porgradec, Prrenjas, Librazhd, Gjirokastë për të rritur pjesëmarrjen fiKtive por edhe për ti dhënë fitoren Lulzim Bashës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Revoltohet Indrit Hoxha/ Paralajmëron Lulzim Bashën

Publikuar

-

Nga

Indrit Hoxha: Treçereku i Kryesisë nuk besojnë që Basha fiton përballë Ramës

Anëtari i Këshillit të Lartë Kombëtar të PD, Indrit Hoxha, ka denoncuar se nuk ka gjetur emrin e tij në listën e votuesve të PD.

Hoxha ka reaguar i revoltuar ndaj kreut të PD, Lulzim Basha duke u shprehur se ky është një trup dhe e paralajmëron se nuk e heq dot nga PD.

Shkova ne njesine 8 ne degen e PD per te votuar, dhe rezultoi qe emri im ishte hequr si antar i PD, ky eshte nje turp qe rendon mbi Lulzim Bashen. Ti mund te kesh ne dore heqjen dhe vendosjen e emrave ne liste, por nga PD ti sme largon dot, perkundrazi me kete veprim te ulet komunist qe ke bere thjeshte me ke motivuar me shume per te folur dhe luftuar mbi vlerat dhe parimet e meritokracise dhe mirenjohjes politike.Aksionet e mia ne PD ti nuk i fshin dot,je antar me i vone se une PD”, shkruan Hoxha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Skandaloze/ Genc Pollo filmon hapur votën

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Genc Pollo ka filmuar hapur votën e tij në zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike.

Report Tv ka kapur live momentet teksa Pollo po filmonte votën e tij.

Më pas ka qenë vetë Pollo, që në një postim në rrjetin social Facebook, ka publikuar fletën e votimit të mbyllur. Gjithsesi, fakt është se telefoni është i ndaluar në qendrat e votimit dhe një veprim i tillë nuk është aspak i lejueshëm./ CNA.al

LEXO EDHE:  Dëbimi i gazetares britanike/ Bumçi: Rama është në fazë paranoje

 

LEXO TE PLOTE