LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alfred Peza i tregon pronarit Ndroqi ditëlindjen e vërtetë të Ora News-it

27 Shtator 2017, 19:07, Aktualitet CNA

Ndërkohë që në ambjentet superluksoze të kompanisë së Ylli Ndroqit që  ka në pronësi televizionin Ora News vijon festimi i 10-vjetorit të themelimit të këtij televizioni,  Alfred Peza, ish themeluesi, drejtuesi dhe njeriu që e ngriti nga hiçi këtë televizion ironizon ceremoninë.

Duke përdorur ironinë Peza i kujton pronarit Ndoqi se televizioni të cilit ai po i feston ditëlindjen me madhështi të paparë duke rivalizuar dhe festën e Opinionit të Blendi Fevziut, nuk e ka ditëlindjen në shtator por në janar.

Mesazhin e tij Alfred Peza e ka përcjellë nëpërmjet rrjetit social  duke përdorur dhe një postim të njërit prej miqve të tij që bën përçasjen e festimeve te pervjetorit të pavarësisë mes Ismail Qemalit dhe Xhaferr Ypit.

Ja cfarë shkruan Peza:

?Nëse Xhafer Ypi, si Kryeministër i Shqipërisë i vitit 1922 do të organizonte festimin e 10 vjetorit te shpalljes se Pavarësisë së Shqipërisë dhe Ismail Bej Vlora do ishte gjallë, do ta kishte vënë në krye të qoshes. Po ti ku je, se nuk po të shoh mes 1400 të ftuarve në 10 vjetorin e Ora Neës, që po ?nis një dekadë të re me vizion dhe filozofi bashkëkohore??!

Kështu me shkruan tani një miku im me sms.

Fillimisht mendova se mos po bënte shaka, sepse unë televizionin ?Ora Neës? bashkë me shumë kolegë e bashkëpunëtorë, si dhe me botuesin Aleksander Frangaj e kemi themeluar në fund të janarit 2007!

Ç?ne që paska festë tani në fund të shtatorit?! Mos e ka ngaterruar gjë me festen e Fevziut?!,- mendova.

Por, tani qe hapa televizorin në shtëpi, po shoh qe ai paska folur seriozisht. Edhe une shume seriozisht i uroj stafit aktual edhe shume e shume 10-vjetorë te tjere, sëbashku me Presidentin Ylli Ndroqi. Suksese!?./CityNews

Lajmet e fundit nga