LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Trajneri Reja ndryshon skemën, ja si pritet rreshtimi i Shqipërisë ndaj Izraelit

22 Shtator 2022, 13:43, Sport CNA
Trajneri Reja ndryshon skemën, ja si pritet rreshtimi i
Kombetarja shqiptare

Duket si e pabesueshme, por trajneri i Kombëtares Edi Reja ka vendosur që për ndeshjen me Izraelin, të ndryshojë skemën që ai aplikon. Kështu që nuk do të përdoret një 3-5-2, siç e kemi parë në mbi 90 për qind të rasteve të luajë Shqipëria, por Reja është “dorëzuar” dhe do të kalojë në një 4-3-1-2. 76-vjeçari ka vendosur që ta nisë me katër lojtarë mbrapa.

Në portë pritet të luajë kapiteni Etrit Berisha. Në mbrojtje do të rreshtohen: Ismajli dhe Veseli në qendër, ndërsa djathtas Ivan Balliu. Nga krahu i majtë do të jetë Elseid Hysaj.

Ndërkohë në mesfushë, ku mungesa e Keidi Bares dhe Endri Çekiçit është e konfirmuar, si titullar ka mundësi ta nisë Klaus Gjasula, Kristjan Asllani dhe Amir Abrashi, megjithatë një dyshim është edhe për Ylber Ramadanin, që po kalon një formë të mirë në Skoci. Ndërsa përpara tyre, do vendoset Nedim Bajrami dhe në repartin e sulmit do të luajë Armando Broja dhe Sokol Cikalleshi.

Formacioni i mundshem:

Trajneri Reja ndryshon skemën, ja si pritet rreshtimi i

Lajmet e fundit nga