LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Më nis foto, jam i zhveshur"! Ngacmime ndaj financieres, Chelsea shkarkon drejtorin

21 Shtator 2022, 22:39, Sport CNA

ANGLI- Chelsea e kishte punësuar për më pak se një muaj, por befas vendosi ta pushonte në vend. Megjithatë, tani është zbuluar arsyeja e largimit të drejtorit komercial Damian Willoughby, ai kishte punuar më parë edhe për City dhe EA Sports. Ai i kishte dërguar një sërë mesazhesh të papërshtatshme dhe eksplicite një drejtueseje financiare. Kjo gjë rrezikoi të hidhte në erë një biznes shumë të rëndësishëm.

Chelsea shkarkoi drejtorin e shitjeve Willoughby për ngacmimin seksual ndaj ekzekutives financiare Catalina Kim. Për këtë arsye u rrezikua një marrëveshje shumëmilionëshe. Klubi londinez konfirmoi për Telegraph se ëilloughby, i cili kishte më pak se një muaj që punonte për Blues, u shkarkua të martën. Kim tha se ishte ngacmuar seksualisht dhe ndihej e kërcënuar në telefon. Ajo tregoi edhe mesazhet e qarta që burri i kishte dërguar.

Shkarkimi i Willoughby, i cili filloi të punojë për klubin në fillim të shtatorit, vjen vetëm tre muaj pasi pronarët e rinj të klubit premtuan të "fusin një mjedis të ri në përputhje me vlerat tona". Klubi lëshoi ??një deklaratë në lidhje me këtë.

"Dëshmitë e mesazheve të papërshtatshme të dërguara nga zoti Willoughby, përpara emërimit të tij te Chelsea në fillim të këtij muaji, u siguruan dhe u hetuan së fundmi nga klubi. Edhe pse ato ishin dërguar para punësimit të tij në klub, një sjellje e tillë është absolutisht në kundërshtim me mjedisin e punës dhe kulturën e korporatës të krijuar nga pronësia e re e klubit”.

 

Lajmet e fundit nga