LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trajneri ngre "alarmin": Jasir Asani ka shtuar shumë peshë, me mua nuk do të luajë më

15 Maj 2024, 12:44, Sport CNA

Trajneri ngre "alarmin": Jasir Asani ka shtuar shumë peshë,

Jasir Asani po kalon momente shumë të vështira të skuadra e tij Gwangju, në Korenë e Jugut.

Lojtari nuk luan prej kohësh dhe kjo shqetëson jo pak, para një kompeticioni madhor si Europiani, aty ku do të jetë me Shqipërinë.

Së fundmi, trajneri i ekipit korean, ka dhënë një deklaratë, ku thotë se sulmuesi shqiptar, është mbipeshë.

"Jasir Asani ka shtuar shumë peshë. Nuk është i mirë në strëvitje. Edhe nëse nuk fitojmë 10 ndeshje rresht, ai nuk do të luajë më sa të jem unë trajner. Nuk e kuptoj si e grumbullojnë në kombëtare. Asani nuk luan sepse ka një performancë të mirë. Nuk e di nëse i shikojnë këto gjëra atje apo jo.", tha Lee Jung-Hyo.

Lajmet e fundit nga