LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E papritur/ Mourinho jep miratimin për të marrë drejtimin e skuadrës së njohur

15 Maj 2024, 12:35, Sport CNA

E papritur/ Mourinho jep miratimin për të marrë drejtimin e

Trajneri Jose Mourinho u shkarkua nga drejtimi i Romës, para pak muajsh dhe nga ajo kohë, është pa skuadër.

Në deklaratat e dhëna, tekniku portugez ka thënë se është gati për t'u rikthyer në stol dhe pret një projekt serioz.

Sipas raportimeve të fundit, 61-vjeçari mund të drejtojë në Superligën turke, nga sezoni i ardhshëm.

Fenerbahçe po kërkon një trajner të ri dhe favoriti për stolin është Mourinho.

Nga Turqia bëhet me dije se luzitani ka dhënë miratimin e tij dhe i ka pëlqyer projekti i ofruar.

Nëse finalizohet marrëveshja, për Mourinho-n kjo do të ishte aventura e parë në tokën turke, dhe eksperienca e dhjetë si trajner.

Fenerbahçe pritet të mbyll bashkëpunimin me trajnerin turk Kartal, pasi objektivi titull duket i paarritshëm kur në lojë kanë mbetur edhe dy ndeshje, ndërsa diferenca me Galatasaray është 6 pikë.

Gjatë karrierës së gjatë në pankinë, Mourinho ka fituar gjithçka, mbi të gjitha dy herë trofeun e Ligës së Kampioneve me Porto-n dhe Interi-n, Europa League-n gjatë drejtimit të Manchester United dhe Conference League në 2020 me Romën.

Lajmet e fundit nga