LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Egnatia nuk humb kohë, zgjedh pasuesin e Duros

27 Janar 2023, 18:26, Sport CNA
Egnatia nuk humb kohë, zgjedh pasuesin e Duros

Egnatia pasditen e sotme njoftoi për shkarkimin e trajnerit Shpëtim Duro, ku rezultate e marra në javët e fundit dhe sidomos humbja ndaj Kukësit nuk është kaluar lehtë te rrogozhinasit.

Drejtuesit kanë nisur menjëherë me punën për të gjetur edhe zëvendësuesin e Duros, ndërsa në radarët e klubit ka rënë ish-trajneri i njohur që ka drejtuar në Superiore.

Sipas “Panorama Sport”, Diego Longo është shumë afër marrëveshjes me rrogozhinasit, i cili ka mbërritur ditën e sotme në Shqipërisë për të diskutuar edhe detajet e fundit mes palëve. Kujtojmë se tekniku italian drejtoi Kukësin vitin e kaluar.

Lajmet e fundit nga