LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fundjava për plazh/ Temperatura të larta deri në 36 gradë celsius

9 Shtator 2023, 08:17, Sociale CNA

Fundjava për plazh/ Temperatura të larta deri në 36 gradë

Këtë fundjavë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira të pakta kalimtare.

Depërtimi i masave ajrore të ngrohta me origjinë jugore, si dhe depërtimi i anticiklonit do të bëjë që orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të kohës.

Në fushën termike për temperaturat pritet të pësojnë rritje kryesisht në vlerat e mesditës ku termometri do të shënojë vlerën e 35-36 gradë./ CNA

17:12 Sociale Lira Gjika

Fëmija dhe vetmia

Vetmia është një problem shumë i madh i njeriut. Ajo nuk e...

Lajmet e fundit nga