LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Tani e kuptoj pse Putin do të përqafojë”/ Rama batuta me Macron

11 Nëntor 2022, 19:49, Politikë CNA
“Tani e kuptoj pse Putin do të përqafojë”/ Rama
Pamje nga Forumi i Paqes në Paris

Në takimin në Forumin e Paqes në Paris, nuk kanë munguar batutat e kryeministrit Edi Rama.

Në nisje të takimit presidenti francez Macron tha se ky takim ku marrin pjesë disa lider nga vende të ndryshe të botës do të zgjasë rreth 1 orë e 15 minuta.

Në hyrje të fjalës së tij, Rama iu drejtua Macron duke thënë se të arrish të vësh një kufizim kohor në një panel ku marrin pjesë liderë të Ballkanit, Afrikës dhe Amerikës Latine është një zotësi, duke vazhduar më tej se tanimë e ka kuptuar arsyen pse Vladimir Putin ka kërkuar ta përqafojë Macronin.  

“Zoti president të arrish të vendosësh një afat kohor në një panel ku marrin pjesë liderë nga Ballkani, Afrika dhe Amerika Latine, kjo është zotësi. Tani e kuptoj pse Putini kërkon të të përqafojë”, iu drejtua Rama presidentit të Francës Emmanuel Macron./ CNA.al

Lajmet e fundit nga