LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama takim "kokë më kokë" me ministrin grek/ Zbardhet biseda

21 Dhjetor 2022, 17:49, Politikë CNA
Rama takim "kokë më kokë" me ministrin grek/ Zbardhet
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias ka postuar një foto nga dreka që konsumoi me kryeministrin Edi Rama.

Në postimin e tij në Twitter, ai shprehet se fokusi i drekës së punës ishin pikërisht marrëdhëniet bilaterale ndërmjet dy vendeve.

"Në përfundim të vizitës sime në Tiranë, mora pjesë në një drekë të shtruar për nder tim nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Marrëdhëniet dypalëshe, perspektiva e Shqipërisë drejt BE-së dhe zhvillimet rajonale ishin në fokus të diskutimit,"- shkruan Dendias në postimin e tij./CNA.al

Lajmet e fundit nga