LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nis nesër Konventa Ndërkombëtare e Turizmit/ Rama: Platformë diskutimi dhe promovimi për Shqipërinë

2 Prill 2023, 08:27, Politikë CNA
Nis nesër Konventa Ndërkombëtare e Turizmit/ Rama: Platformë
Kryeministri Edi Rama

Ditën e nesërme do të nisë Konventa Ndërkombëtare e Turizmit, ku do të mblidhen pjesëmarrës nga 38 vende të botës.

Kryeministri Edi Rama, në një postim në rrjetet sociale shkruan se do të ketë një platformë diskutimi dhe promovimi për Shqipërinë si destinacion i ri turistik i Mesdheut.

“Mirëmëngjes dhe me Konventën Ndërkombëtare të Turizmit që nis nesër në Tiranë, në bashkëpunim të veçantë me Organizatën Botërore të Turizmit, ku do të mblidhen pjesëmarrës nga 38 vende të botës, në një platformë diskutimi e promovimi për Shqipërinë si destinacion i ri turistik i Mesdheut, ju uroj të diel të paqtë”, shkruan Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga