LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi për atentat ndaj Kaçajt/ Berisha i drejton gishtin edhe policisë

14 Maj 2023, 22:05, Politikë CNA

Denoncimi për atentat ndaj Kaçajt/ Berisha i drejton gishtin edhe

Drejtuesi i koalicionit Bashkë Fitojmë Sali Berisha denoncoi në një dalje për mediat se bandat kanë tentuar të eleminojnë fizikisht ish zyrtarin demokrat Salvador Kaçajn.

Ai u shpreh se të gjitha këto akte dhune dhe kërcënime janë përcjellë me indiferencë dhe mbështetje nga policia.

“Ky akt është një krim i shëmtuar personalisht i Edi Ramës dhe Pjerin Ndreut me të cilin kanë synuar të ndryshojnë rezutltatin në Lezhë nëpërmjet një akti të tillë dhe natyrisht të eleminojnë fizikisht një kundërshtar të Ramës.

E dënoj me ashpërsinë më të madhe këtë si akt.

Ka patur kërcënime të egra. Mendova që Salvadori të ishte sot këtu me ju për të marrë pyetje nga ju.

Theksoj këtu se të gjitha këto akte dhune dhe të bandave janë përcjellur me indiferencë dhe mbështetje nga policia. Salvadori ka bërë denoncimin dhe ka marrë dhe kamerat”, ka thënë Berisha. /CNA.al

Lajmet e fundit nga