LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarata e Berishës/ Nëse ka prova për shpalljen time “non-grata”, i them mirupafshim politikës

7 Shkurt 2023, 21:26, Politikë CNA
Deklarata e Berishës/ Nëse ka prova për shpalljen time
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Kreu i PD-së, Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa ka folur për shpalljen e tij “non-grata” nga SHBA dhe Britania.

Berisha u shpreh në një intervistë me Alba Alishanin se nëse ka prova për shpalljen e tij “non-grata”, ai do t’i thotë “mirupafshim politikës”.

“Kur të sjellin një provë, unë i them mirupafshim politikës. PD do i ketë të shkëlyqera marrëdhëniet me Amerikën. Kam patur marrëdhënie shumë të mira dhe me Britaninë. Unë ju garantoj se ato akuza turpërojnë çdo njeri të civilizuar”, deklaroi kryedemokrati./ CNA.al

Lajmet e fundit nga