LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bardh Spahia shpalos programin për Velipojën/ Fokusi, turizmi dhe zhvillimi ekonomik

23 Prill 2023, 22:03, Politikë CNA

Bardh Spahia shpalos programin për Velipojën/ Fokusi, turizmi dhe

Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia ka zbuluar pikat kryesore ku bazohet programi tij për Velipojën.

Nëpërmjet një statusi në rrjetëe sociale, Spahia bën me dije se në fokus të programit është  vendosur zhvillimi i turizmit dhe ai ekonomik i Velipojes.

Programi i tij përfshin piikat e mëpsohtme nga terminali i ri i autobusave deri te  investimet për parandalimin e përmbytjeve.

"Velipoja do të jetë një pikë e fortë e zhvillimit të turizmit në Bashkinë Shkodër dhe një promotore e zhvillimit ekonomik. Programi që kemi ndërtuar për 4 vitet në vazhdim i jep kësaj perle të Adriatikut vemendjen e duhur për ta kthyer në qendrën më të rëndësishme rajonale.

 

????Një terminal i ri autobusësh

????Tregu sezonal për fermerët

????Terrene sportive

????Rritje e cilësisë së shërbimeve të dedikuara për një turizëm cilësor

???? Rikualifikim i shesheve publike dhe përmirësim i infrastrukturës rrugore

????Shtim i frekuencave të pastrimit dhe ndriçim publik me sistemin LED

????Mirëmenaxhim i sipërfaqeve të plazhit dhe shezlonëve

Velipoja do të ketë investime në sistemin vaditës dhe kullues që i shërbejnë zhvillimit të bujqësisë, por edhe parandalimit të përmbytjeve, problematika që fatkeqësisht qeverisja qëndrore i ka shpërfillur. Alternativa jonë mbetet për Shkodrën e vetmja që e projekton kryeqendër të veriut dhe jo vetëm", shkruan ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga