LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Banda e Rilindjes po vë dorë te buka e jetimëve"/ Nuk përmbahet më Meta

3 Tetor 2022, 11:50, Politikë CNA

"Banda e Rilindjes po vë dorë te buka e jetimëve"/ Nuk

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka reaguar sërish lidhur me rastin abuziv që ka ndodhur në shtëpinë e fëmijës "Zyber Hallulli".

Pas raportit të KLSH-së, Meta shprehet se banda e rilindjes ka arritur deri aty sa të fusë duart në bukën e fëmijëve.

Statusi i plotë:

Skandali i vjedhjes së racioneve të ushqimit për fëmijët jetimë në Shtëpinë e Fëmijës “Zyber Hallulli” në Tiranë është në kufijtë e të paimagjinueshmes.
Banda e “Rilindjes” ka arritur deri aty sa të verë dorë tek buka e gojës së fëmijëve jetimë.
Mbështes dhe vlerësoj deklaratën e deputetes së PD, znj. Ina Zhupa sot pranë këtij institucioni".-shkruan Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga