LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kur askushi kërkon të prodhojë lajm nga dikush!

16 Dhjetor 2022, 17:53, Opinione Ernest Marku
Kur askushi kërkon të prodhojë lajm nga dikush!
Lindita Metaliaj

(Një këshillë për deputeten Metaliaj!)

Ndër lajmet e sotme, përshtypjen më të madhe, edhe se zgjidhja e kryetarit të SPAK ma bëri deputetja Metaliaj. E padëgjuar më parë, mbase e njohur për elektoratin në zonën e saj por kurkund e artikuluar, pa tezë politike, pa qëndrime të qarta dhe pa aksion sot ka dashur të përfitojë vëmendjen e medias, jo duke u marre me zonën e saj po duke hyrë te politika e madhe.

Zonja deputete ka kërkuar vëmendje kombëtare për një akt lokal të keshillit bashkiak të Lezhës. Një akt normal, nga ato të pafundmet që nxjerrin bashkitë zonja ka dashur ta lidh me ministrin e Drejtesisë, vetëm e vetëm se ai është drejtues qarku dhe kështu zonja mund të përfitonte pakëz vëmendje, vëmendje të cilën nuk e ka marrë kurrë deri me sot.

Une nuk jam i qartë sesi është në vetvete akti i këshillit bashkiak Lezhë, a është i drejtë a jo por të lidhesh ministrin e Drejtësisë me një akt të një këshilli bashkiak vetëm se ai është drejtues politik i qarkut është njësoj sikur të akuzosh zonjën Metaliaj për korrupsionin galopant të Ilir Metës vetëm e vetëm sepse partia ku ajo aderon është në koalicion me Partinë e Lirisë ose ta akuzosh që ka ndertuar pa leje vetëm e vetëm sepse ka folur publikisht pro ndërtimit pa leje të Irfan Hysenbelliut. Absurditet politik.

Ka ardhur koha që të refuzohet gjithkush që bën politike vetëm për të përfituar lajmin, të cilin sot zonjës ja dhashë edhe unë, sa për ti treguar rrugën e duhur politike, që edhe pse deputete nuk e mësoi kurrë./CNA.al

Lajmet e fundit nga