LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Princi William dhe Kate në një portret/ Ja si duket çifti mbretëror

25 Qershor 2022, 11:35, Lifestyle CNA
Princi William dhe Kate në një portret/ Ja si duket çifti
Princi William dhe Kate

Është publikuar portreti i parë zyrtar i princit William dhe gruas së tij  Kate. Kjo është vepra e parë zyrtare e artit  që paraqet  çiftin.

Piktura është realizuar nga  artsisti i njohur Jamie Coreth i cili është vlerësuar me shumë çmime ndërkombëtare.

William dhe Kate u prezantuan me portretin e tyre  gjatë një vizite në Kembrixh, ku është ekspozuar për publikun në Muzeun Fitzwilliam .

Piktora do të  qëndrojë në muze për 3 vite te tjera , më pas do të dërgohet në pallatin mbretëror.

Përkthyer dhe përshtatur në shqip CNA.al

Lajmet e fundit nga