LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk do jem kurrë 'heroina e elegancës'"/ Rrëfehet Bebe Rexha, zbulon sëmundjen nga e cila vuan

6 Nëntor 2022, 12:34, Lifestyle CNA
“Nuk do jem kurrë 'heroina e elegancës'"/
Këngëtarja Bebe Rexha

Këngëtarja Bebe Rexha, si asnjëherë më parë ka folur për problemet e saj shëndetësore.

Së fundi këngëtarja ka zbuluar se  vuan nga sindroma e vezoreve policistike e quajtur ndryshe si PCOS.

Për këtë arsye, marrja e medikamenteve e bën atë që të mos humbë peshë.

“Sapo kuptova se kam PCOS, kështu që plus ilaçet e mia, e bëjnë kaq të vështirë humbjen e peshës. Unë kurrë nuk do të jem ‘heroinë e elegancës’”, shkroi Bebe në Twitter.

Simptomat e PCOS japin parregullsi menstruale, rritje e tepërt të flokëve, akne dhe mbipeshë.

Kujtojmë se shpeshherë Bebe Rexha është shigjetuar me komente për peshën dhe trupin e saj. Ajo gjithnjë është përpjekur të shfaqet me vetëbesim duke thënë se nuk i intereson aspak çfarë mendojnë të tjerët por se e do trupin e saj ashtu siç është./ CNA.al

Lajmet e fundit nga