LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fytyra të varura dhe buzë të holla/ Videoja virale, si do të dukeshin motrat Kardashian sot pa operacione plastike

13 Tetor 2022, 16:16, Lifestyle CNA

Fytyra të varura dhe buzë të holla/ Videoja virale, si do të

Inteligjenca artificiale ka parashikuar se si do të dukej familja Kardashian-Jenner nëse do të ishin plakur natyrshëm.

Familja e famshme, e cila njihet për dashurinë e saj për përmirësimet kozmetike, shfaqet shumë ndryshe në një video të ndryshuar dixhitale që së fundmi u bë virale në "TikTok".

Klipi, i krijuar nga transmetuesit e njohur australianë, Vandahood Live, vlerëson se si do të dukeshin sot Kim Kardashian, Kylie Jenner, Khloe Kardashian, Kris Jenner dhe Kourtney Kardashian pa ndërhyrje kozmetike.

Fytyra të varura dhe buzë të holla/ Videoja virale, si do të

Në video, pamjet nga specialja e finales së Keeping Up with the Kardashians të vitit të kaluar luhen krahas versioneve të korrigjuara të të njëjtit klip.

Ndër dallimet më të dukshme midis versionit origjinal dhe atij të ndryshuar janë buzët shumë më të holla të Kylie dhe hunda e Khloe.

Fytyra të varura dhe buzë të holla/ Videoja virale, si do të

Kylie ka pranuar më parë se ka marrë mbushës buzësh për të ngopur fytin e saj, ndërsa Khloe së fundmi konfirmoi se kishte bërë një ndërhyrje në hundë.

Fytyra të varura dhe buzë të holla/ Videoja virale, si do të

“Ne kemi përdorur tre softuer të ndryshëm të AI dhe dy softuer të ndryshëm standardë grafikë dhe një javë të plotë për ta arritur atë”, tha Keith nga Vandahood Live për  PetaPixel për videon.

“Duhet të kishim një qasje të ndryshme për secilin anëtar të familjes pasi secili prej tyre pësoi ndryshime të ndryshme gjatë viteve.- vijoi ajo. 

Transmetuesit përdorën programe të AI si Deep Face Lab, FaceApp dhe EbSynth për të krijuar versione të çuditshme të fytyrave të të famshmëve.

Lajmet e fundit nga