LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dekonspirohet sërish operacioni?/ Si u iku Talo Çela forcave RENEA

9 Qershor 2022, 18:31, Kronika CNA
Dekonspirohet sërish operacioni?/ Si u iku Talo Çela forcave RENEA
Talo Çela

I shumëkërkuari Talo Çela si duket i ka shpëtuar sërish policisë gjatë kontrolleve që janë zhvilluar sot në qytetin e Elbasanit.

Talo strehohej në një nga vendet që kanë qenë objekt i kontrollit nga RENEA. Dyshohet se ai mund të jetë lajmëruar për kontrollet dhe është arratisur, raporton "Abcnews".

Kontrollet janë kryer për kapjen e personave të shpallur në kërkim nga operacioni ‘Plumbi i Artë’ në kuadër të të cilit u lëshuan 32 urdhër-arreste, nga të cilët 14 janë ende në kërkim.

Kujtojmë se 8 grupe kriminale u goditën pasi Nuredin Dumani dhe Henrik Hoxha bashkëpunuan me drejtësinë dhe rrëfyen krimet.

Nga dëshmitë e tyre janë zbuluar 32 persona të akuzuar për dhjetëra krime të rënda. 9 prej tyre ndodheshin në burg, 9 u arrestuan ndërsa 14 persona i shpëtuan policisë. Mes tyre emra të njohur të botës së krimit, si Talo Çela, Florenc Çapja, Ervis Martinaj apo dhe Suel Çela./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga