LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

33-vjeçari dhunon dhe përndjek ish-të dashurën/ E kërcënon pas kallëzimit, policia i “bën gjëmën”

6 Dhjetor 2023, 10:08, Kronika CNA

33-vjeçari dhunon dhe përndjek ish-të dashurën/ E

Një 24-vjeçare ka kallëzuar në Komisariatn e Policisë Nr. 4 se ish-parë endei dashuri i saj e kishte përndjekur në mënyrë të vazhdueshme dhe kishte ushtruar dhunë ndaj saj.

Disa ditë pas kallëzimit të parë, ajo ka shkuar sërish në komisariat dhe ka denoncuar se ish- dashuri e kishte kanosur për të tërhequr kallëzimin.

Pas kallëzimit, blutë kanë vënë në pranga 33-vjeçarin me iniciale E. C., banues në Lushnjë.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërive në çdo formë të tyre, pas kallëzimit të bërë nga një shtetase 24 vjeçe se ish i dashuri i saj e kishte përndjekur në mënyrë të vazhdueshme, kishte ushtruar dhunë ndaj saj dhe e kishte kanosur për të tërhequr kallëzimin që ajo kishte bërë ndaj tij, menjëherë kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar "Folloëing". Në kuadër të këtij operacioni, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Lushnjë, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit:       

E. C., 33 vjeç, banues në Lushnjë.

Ky shtetas dyshohet se ka përndjekur 24-vjeçaren, ka ushtruar dhunë ndaj saj dhe e ka kanosur që të tërhiqte kallëzimin që ajo ka bërë ndaj tij, disa ditë më parë.   

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftimin e policisë./ CNA

Lajmet e fundit nga