LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekzekutori, sherr me Naim Murselin në sallën e gjyqit/ Dëshmitë kontradiktore për vrasjen e Liridonës

6 Dhjetor 2023, 09:28, Kronika CNA

Ekzekutori, sherr me Naim Murselin në sallën e gjyqit/

Autori Granit Plava, bashkëshorti Naim Murseli dhe punonjësi i Forcave të Sigurisë së Kosovës Kushtrim Kokalla ndodhen në qeli për vrasjen e Liridona Ademajt.

Të dielën ata dolën para trupës gjykuese për të dëshmuar mbi ngjarjen, por duket se ka pasur një përplasje.

Naim Murseli ka pretenduar në seancën dëgjimore se është kthyer të ndihmojë bashkëshorten, gjë që është kundërshtuar me forcë nga Granit Plava dhe punonjësi i Forcave Speciale.

Ata e kanë cilësuar bashkëshortin e viktimës një gënjeshtar. Këtë përplasje të personave nën hetime e ka bërë të ditur gazetari Besian Beha në emisionin “Opinion”.

“Në seancën dëgjimore që është mbajtur të dielën, ka pasur përplasje mes Naim Murselit dhe 2 personave të akuzuar. Naim Murseli ka thënë që jam kthyer që ta ndihmoj bashkëshorten, në këtë moment, Granit Plava është ngritur në këmbë dhe i ka thënë që po gënjen sepse nuk je ngritur asnjëherë. Ka pasur një mospërputhshmëri mes personave. Prokuroria e Prishtinës nuk ka njoftuar asnjëherë zyrtarisht se e ka kryer krimin. Në seancë ai ka thënë që jam kthyer ta ndihmoj. Prokuroria është tepër e mbyllur të japë detaje se cilën pistë kryesore po shkojnë hetimet. Naim Murseli ka qenë person i fuqishëm. Po hetohet edhe nëse ndërlidhet me ndonjë veprimtari të dyshimtë që gruaja ka qenë në dijeni. Të gjitha pistat po hetohen”, deklaroi gazetari./ CNA

Lajmet e fundit nga