LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vajza e liderit të Kim Jong Un shfaqet sërish në publik/ Ndez debatin për trashëgiminë

28 Nëntor 2022, 17:44, Kosova & Bota CNA

Vajza e liderit të Kim Jong Un shfaqet sërish në publik/ Ndez

Vajza e liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un u shfaq përsëri në publik, këtë herë me shkencëtarë të raketave dhe tituj më nderues si fëmija "më i dashur" ose "i çmuar" i babait të saj. Ajo është vetëm rreth 10 vjeç, por fotot e saj të reja dhe të guximshme po thellojnë debatin nëse ajo po përgatitet si pasardhëse.

Vajza e liderit të Kim Jong Un shfaqet sërish në publik/ Ndez

Vajza, që besohet të jetë fëmija i dytë i Kim-it, i quajtur Ju Ae dhe rreth 9 ose 10 vjeç, u zbulua për herë të parë në botën e jashtme fundjavën e kaluar në fotot e medias shtetërore që e tregonin atë duke vëzhguar lëshimin e raketës balistike ndërkontinentale të Veriut një ditë më parë me prindërit e saj dhe të tjerë. zyrtarë të vjetër.

Vajza e veshur me një pallto të bardhë të fryrë dhe këpucë të kuqe u shfaq duke ecur dorë për dore me Kim-in përpara një rakete të madhe të ngarkuar në një kamion lëshues dhe duke parë një armë fluturuese.

Të dielën, Agjencia Qendrore e Lajmeve e Koresë së Veriut e përmendi atë për herë të dytë, duke thënë se ajo dhe Kim bënë foto në grup me shkencëtarë, zyrtarë dhe të tjerë të përfshirë në atë që e quajti lëshimin testues të Hwasong-17 ICBM.

KCNA e përshkroi atë si fëmijën "më të dashur" ose "të çmuar" të Kimit, një titull më nderues se përshkrimi i saj i mëparshëm i fëmijës "(Kim) të dashur" në dërgimin e saj më 19 nëntor. 

Kujtojmë se fotot e publikuara nga media shtetërore tregonin vajzën me një pallto të gjatë dhe të zezë duke mbajtur krahun e të atit teksa të dy pozonin për një foto. Duke marrë pas nënës së saj Ri Sol Ju, e cila nuk dukej në asnjë nga fotot e së dielës, ajo pati një pamje më të pjekur sesa në zbulimin e saj një javë më parë./CNA.al

Lajmet e fundit nga