LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Konfirmohet arrestimi i Ljupço Palevskit/ Ministri i Brendshëm: U kap në Turqi

5 Dhjetor 2023, 22:58, Kosova & Bota CNA
Konfirmohet arrestimi i Ljupço Palevskit/ Ministri i Brendshëm: U
Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski ka konfirmuar arrestimin e Ljupço Palevski, i dyshuar për vrasjen e 14 vjeçares Vanja Gjorçevskës.

Palevski është arrestuar në Turqi. Sipas deklaratës së ministrit është arrestuar në momentet që ka qenë duke ecur në këmbë.

“Është arrestuar duke ecur në këmbë rrugëve të Balikesirit turk”, tha mes tjerash Spasovski.

Sipas tij, organet e MPB-së kanë arritur të zbulojnë rrugëtimin e tij dhe kanë kuptuar se ai ka dalë nga Maqedonia përmes Bullgarisë e më pas drejt Turqisë./ CNA

Lajmet e fundit nga