LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bashkëshorti porositi vrasjen e saj/ Prishtina, në protestë për Liridona Ademajn

5 Dhjetor 2023, 20:17, Kosova & Bota CNA
Bashkëshorti porositi vrasjen e saj/ Prishtina, në protestë
Pamje nga protesta

Sonte po zhvillohet një protestë në sheshin Zahir Pajaziti në Prihstinë për të ëkrkuar liri për Liridona Ademajn e cila u vra nga bashkëshorti i saj, i cili ka organizuar krimin.

Protesta po zhvillohet me moton “Nuk ka paqe pa sigurinë e grave” dhe është organizuar nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist.

Në protestë kanë marrë pjesë shumë qytetarë dhe aktivistë të shoqërisë civile.

Protestuesit do të shkojnë  fillimisht tek institucioni i Avokatit të Popullit e më pas edhe tek institucionet e tjera, përfshirë edhe ato të drejtësisë./ CNA

Lajmet e fundit nga