LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi, e mërkurë, 6 dhjetor 2023/ Çfarë kanë parashikuar yjet për shenjat e zodiakut, sipas Paolo Fox

5 Dhjetor 2023, 22:51, Kosova & Bota CNA
Horoskopi, e mërkurë, 6 dhjetor 2023/ Çfarë kanë
Foto ilustruese

Dashi

Këto ditë duket se nuk mbarojnë kurrë, por mos u dëshpëroni sepse do të sjellin me vete suksese të mira personale, thjesht përpiquni të mos lodheni shumë. Kohët e fundit e keni ngarkuar veten me shumë detyrime, por duhet të filloni të mendoni për vitin 2024.

Demi

Disa debate në dashuri janë në horizont pasi partneri juaj mund të mendojë ndryshe nga ju. Për më tepër, rreziku është se do të jetë më e vështirë se sa pritej të arrihet një marrëveshje. Jeta e shumë prej jush ndryshoi në qershor, kur ndodhi diçka e veçantë që shënoi një hendek.

Binjakët

Disa situata personale ose pune do të duhet të sqarohen ose përcaktohen në funksion të vitit 2024, disa ende kanë dyshime ose shqetësime, por gjithçka do të zhduket vetëm nëse paqartësitë fshihen. Ka njerëz kundër jush. Për momentin keni prioritete të tjera por kujdes të mos lini pas dore emocionet e zemrës. 

Gaforrja

Dy javët e para të dhjetorit do të jenë interesante për të rikuperuar një ndjenjë. Prej disa kohësh keni qenë edhe në mes të diskutimeve lidhur me çështjet ligjore dhe mosmarrëveshjet.  Pjesa e parë e vitit 2024 do të jetë e rëndësishme dhe për rinovimin e një marrëveshjeje.

Luani

Jeni të zhytur plotësisht në punë, veçanërisht ata që kanë ndryshuar kohët e fundit punë. Sa herë që pranoni një sfidë, në mënyrë të pashmangshme ka kundërshtarë për t'u mposhtur. Kështu që duhet të kini kujdes dhe të vijoni përpara. 

Virgjëresha

Do të jetë më e lehtë të organizoni angazhimet dhe të menaxhoni gjërat. Padyshim që po e shijoni jetën më shumë nga dita në ditë në këtë periudhë. Ndonjëherë tundoheni të prishni gjithçka, por ndjenja juaj e përgjegjësisë ju pengon të bëni gabime fatale. 

Peshorja

Jeni të mërzitur për një kompromis pune që duhet të pranoni. Mundohuni të mbani nën kontroll çështjet ekonomike. Nëse ka situata komplekse për t'u menaxhuar, do të ishte e përshtatshme t'i adresoni ato menjëherë në lidhje me hyrjen e Hënës në këtë shenjë. 

Akrepi

Dashuria do jetë në qendër të kësaj dite dhe ftesa është të mos refuzoni asnjë lloj takimi apo marrëdhënie shoqërore. Projektet mund të fillojnë përsëri dhe madje të nisin, me transformime gjatë muajve të ardhshëm. 

Shigjetari

Të qenit nervoz dhe të acaruar rrezikon t'ju bëjë të merrni vendime të gabuara. Mos u përpiqni të impononi mendimin tuaj me çdo kusht, mbani mend se të gjithë mund të mendojnë si të duan. Jeni ende në periudhën e ndryshimit dhe rinovimit.

Bricjapi

Më në fund do të shpërbleheni. Duhet të kuptojmë nëse ekzistojnë kushtet për t'u rritur edhe më shumë apo nëse të paktën për momentin mund të jetë mirë. Veprimet tuaja, në të dyja fushat, do të vlerësohen dhe do të keni mundësi të bëni njohje të reja. Nga ana tjetër, çiftet më të qëndrueshme dhe më jetëgjatë mund të përcaktojnë një projekt në lidhje me shtëpinë ose të ardhmen e marrëdhënies.

Ujori

Shmangni zgjedhjet e rrezikshme. Kushdo që është i përfshirë në një mosmarrëveshje sentimentale, është i ftuar të mos e përshkallëzojë më tej konfrontimin, përndryshe mund të çojë edhe në një ndarje të pariparueshme.

Peshqit

Është koha e duhur për të zgjidhur një problem dashurie falë ndihmës së çmuar të Venusit. Yjet do të favorizojnë veçanërisht ata që duan të rikthehen në lojë pas një periudhe të vështirë. Nëse keni bërë një gabim, mos u dëshpëroni, mendoni se si ti rregulloni gjërat.

Lajmet e fundit nga