LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi për financat/  Parashikimi i yjeve për ‘xhepat’ tuaj

3 Korrik 2022, 11:17, Horoskopi CNA
Horoskopi për financat/  Parashikimi i yjeve për
Foto ilustruese

Dashi

Gjatë kësaj jave do të konsideroni disa blerje të ardhshme për ju ose shtëpinë tuaj dhe do të përpiqeni të planifikoni mirë buxhetin tuaj për të shmangur vështirësitë e mundshme.

Demi

Këtë javë do t'ju duhet të përfundoni angazhimet dhe detyrat e paplotësuara dhe gjatë këtyre shtatë ditëve do të jeni të prirur për të organizuar më mirë punën tuaj. Java sjell fat në përfundimin e projekteve që prisni t'ju sjellin ndonjë fitim, dhe mbi bazën e tyre të vazhdoni punën tuaj.

Binjakët

Do të keni një angazhim të rëndësishëm, i cili mund të jetë i natyrës familjare, profesionale apo biznesi. Patjetër që do të keni më shumë fat dhe shanse këtë javë. Do të përfitoni prej tyre dhe do të keni rezultate të mira.

Gaforrja

Java nga 4 deri në 10 korrik ju sjell përvoja interesante që mund të shënojnë disi ndryshimet e ardhshme që lidhen me shtëpinë tuaj. Ngjarjet e kësaj jave mund të provokojnë një lëvizje ose udhëtim në të ardhmen për një sërë arsyesh. Kjo javë do të jetë e ndërlikuar dhe e paqartë për sa u përket planeve për të shitur apo blerë një shtëpi apo pronë.

Luani

Disa prej jush do të jenë të lumtur të marrin para nga një qytet ose vend tjetër. Gjatë javës do të shpenzoni për një fëmijë apo të ri dhe ndoshta do të keni një arsye specifike për këtë. Marrëdhënia juaj financiare me të rinjtë do të zhvillohet në mënyrë të favorshme.

Virgjëresha

Gjatë kësaj jave, çështjet tuaja financiare do të kërkojnë më shumë vëmendje, pasi ekziston rreziku për të gabuar, për t'u bërë objekt mashtrimi, për të humbur diçka për shkak të lëshimeve dhe jo vetëm. Në përgjithësi, jini sa më të përqendruar në të gjitha veprimet tuaja që lidhen me paratë.

Peshorja

Këtë javë do të keni shpresë për zhvillimin e rasteve tuaja të parave. Në përgjithësi gjërat që lidhen me dokumentet financiare do të realizohen me sukses për ju.

Akrepi

Gjatë javës, disa prej jush do të diskutojnë ose do të zgjidhin çështje financiare që lidhen me trashëgiminë, pensionin e të tjera.

Shigjetari

Gjatë kësaj jave, shumë do të kenë pritshmëri lidhur me paratë ose shlyerjen (marrjen) e dokumenteve të rëndësishme. Gjërat do jenë të suksesshme për ju, por ka mundësi që të vazhdojë të zhvillohet javën e ardhshme.

Bricjapi

Mund të jeni të kënaqur me para të papritura ose një dokument financiar, një kredi. Probleme të vogla me para mund të ndodhin gjatë javës. Ndoshta do t'ju duhet të bëni një pagesë të munguar ose me vonesë etj.

Ujori

Përdoreni këtë javë për të zgjidhur çështje të rëndësishme financiare për ju. Gjatë këtyre ditëve do të mund të kryeni pagesa apo detyrime të rëndësishme. Kjo do të jetë një javë e favorshme për padi dhe çështje ligjore, nëse jeni të përfshirë në të tilla.

Peshqit

Kjo javë do të jetë e rëndësishme për ju në shumë mënyra. Jeni gati të merrni vendime serioze dhe të përgjegjshme në lidhje me paratë ose një kontratë (dokument) financiare./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga