LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

The July 7 / DP protest recalls the reasons why we should be in the square

2022-06-25 17:19:00, Politikë CNA
The July 7 / DP protest recalls the reasons why we should be in the square
Illustrative photo

The Democratic Party is organizing the protest under the motto "Albania in danger!", On July 7. Officials and MPs of this political force every day are inviting and raising awareness of Albanians, why they should be in this protest.

Why has the time come that all together, according to the Democrats, we should come to the square to say stop this way of governing.

MP Belind Këlliçi on his social network, invites Albanians to join the protest and asks everyone to list their reasons, why they should be in protest on July 7.

Po kështu deputeti Edi Paloka, shprehet se, -“Protesta po vjen!  Më 7 Korrik, Shqipëria proteston në Tiranë”.

Nënkryetari i PD-së Luçiano Boçi, thekson se, “e keqja s'duhet pranuar si një realitet i pandryshueshëm! Qytetarët do të protestojnë në 7 korrik, për të treguar se nuk preferojnë të bashkëjetojnë me të keqen! Opozita do të bashkëpunojë me çdo segment të shoqërisë shqiptare, për t'i ofruar shqiptarëve një alternativë serioze dhe të vërtetë!”.

Ndërsa Sekretari i Përgjithëshëm i PD-së, Flamur Noka, kujton situatën ekonomike si arsyet kryesore pse duhet të protestohet. “Situata ekonomike është tejet e rëndë. Çmimet e ushqimeve dhe karburanteve janë ekstremisht të larta dhe të papërballueshme për shumicën dërrmuese. Varfëria ka pushtuar familjet shqiptare, krimi sundon mizorisht dhe korrupsioni e ka bërë jetesën të pamundur në Shqipëri. Vendi po zbrazet nga rinia dhe fuqia punëtore.  Qeveria Rama po e distancon Shqipërinë nga Europa dhe Kosova duke e futur shtetin në një rreth interesash antikombëtare, prej ku mund të kemi pasoja fatale dhe të parikuperueshme. Protesta është rruga e përbashkët për të parandaluar shpartallimin ekonomik dhe shpërfytyrimin identitar e kombëtar të Shqipërisë. Borxhi dhe inflacioni janë në kuota historike! Atdheu ynë është në rrezik, prandaj ne të gjithë duhet të ngrihemi në protestë më 7 korrik! Le të jetë protesta më e madhe që ka njohur Shqipëria!”./CNA.al

 

The July 7 / DP protest recalls the reasons why we should be in the square

The July 7 / DP protest recalls the reasons why we should be in the square

The July 7 / DP protest recalls the reasons why we should be in the square

 

Lajmet e fundit nga