LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

He used the orphanage as a "shepherd's house and connection with the Athens police/ "Esko", the Albanian who took the son of the Greek journalist "Dergjet" hostage on the street

2022-09-28 11:12:00, Kronika CNA

He used the orphanage as a "shepherd's house and connection with the

The hostels of Athens were their headquarters, where they paid from 100 euros per room and continued the cultivation of narcotics, while on the streets they drove luxury cars from the money of robberies, drugs, thefts and even kidnappings they committed. Everything was easier since in the dormitories they did not pay additional income for water, lights or other obligations, and the dormitory had turned into their family shelter. 

Kjo është skema e një grupi shqiptarësh në Greqi, që si pjesë të tyre kishin edhe 30-vjeçarin "Esko", i cili kështu njihej nga njerëzit e rrugës, i cili u arrestua mëngjesin e djeshëm pas sulmit me kaçavidë dhe plagosjes nga një police.

He used the orphanage as a "shepherd's house and connection with the

30-vjeçari akuzohet për rrëmbimin e një fëmije të mitur të një gazetari në maj të vitit 2019. Fëmijët e fshehu në rezidencat e studentëve derisa kanë hyrë në shtëpinë në Pagrati dhe kanë grabitur të atin.

Më së fundmi ai u kap nga shenja e gishtit, por prej kohësh ishte në kërkim dhe nuk ishte arrestuar asnjëherë. Në ambientin e banesës studentore jetonin “Esko”, i cili ishte në kërkim, pa kaluar asnjë ditë në burg dhe të paktën dhjetë kriminelë të tjerë shqiptarë si dhe kriminelë grekë.

According to Greek media, the Athens university campus housed robbers and drug dealers. The policewoman who had injured the Albanian actually had a working relationship with the trafficking group, since a short time ago she had debunked one of the police operations in favor of the Albanian.

We remind you that the operation took place a few days ago where 22 members of the Albanian gang were arrested, and the 30-year-old Esmin Ferhati was in charge of them. So among those arrested is also a police trainee./ CNA.al Source: Protothema.gr

 

 

Lajmet e fundit nga