LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"They threw him into the sea"/ Conversations, news about the fate of Ervis Martinaj are clarified

2022-09-27 22:32:00, Kronika CNA
"They threw him into the sea"/ Conversations, news about the fate of
Ervis Martinaj

New details continue to emerge regarding the disappearance of Ervis Martinaj. Finally, several transcripts of conversations between the characters of the underworld that are in the hands of the authorities have been discovered.

Inside story has discovered these conversations where, according to them, it seems that a trap was set for Ervis Martinaj.

" If he hadn't told you about V. He would still be alive. Come on, they said, I have it ready. This fish had oil. And they had taken him hostage. They threw it into the sea. Some fish. They lost him that night ", is one of the transcribed messages.

Por ajo që duhet theksuar është se nuk është bërë verifikimi i këtyre bisedave të shkëputura me prova mbështetëse.

Ajo që bën përshtypje janë edhe qëndrimet e kundërshtarëve të Martinajt pas informacioneve për zhdukjen e tij që dalin në transkriptime.

“Ka festuar se i kanë nis fotot”.

Ky është një nga problemet më reale që ka shteti shqiptar tani. Flasim për eliminimin e njeriut, më të fortë dhe më të pasur në radhët e krimit. Kur u godit ky njeriu më i pasur, një organizim i tillë sot të heq qafe gjithkënd, shefin e opozitës kryeministrin. Pra është një organizim që është bërë shumë i fortë që ti e le të bëhej, tani krimi ka shkuar edhe në mbështetje me biznesin”, u shpreh gazetari Ferdinand Dervishi.

Martinaj had lost all his close people he relied on, an indication that recently he was wanted only by his enemies./ CNA.al

"They threw him into the sea"/ Conversations, news about the fate of

Lajmet e fundit nga