LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Papa Françesku lë Vatikanin, niset drejt spitalit

2024-02-28 13:00:00, Kosova & Bota CNA
Papa Françesku lë Vatikanin, niset drejt spitalit
Papa Françesku

Mëngjesin e sotëm, Papa Françesku është dërguar në spitalin Gemelli në Romë.

"Corriere Della Sera" raporton se Papa nuk do të shtrohet në spital, por është dërguar në selinë kryesore të Poliklinikës - por një sërë analizash, ndoshta për të kontrolluar gjendjen e mushkërive të tij pas gripit të lehtë dhe të ftohtit e preku atë ditët e fundit. 

Flitet për kontrolle të planifikuara të cilat duhet të vazhdojnë deri në pasdite para se të kthehen në Santa Marta.

Me Papën janë infermierja personale Massimiliano Strappetti dhe disa punonjës të sigurisë./CNA 

 

 

Lajmet e fundit nga