LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lidhjet me kompanitë kineze dhe McGonigal/ Trump akuza Biden-it nga Virxhinia

2024-03-03 20:05:00, Kosova & Bota CNA

Lidhjet me kompanitë kineze dhe McGonigal/ Trump akuza Biden-it nga

Ish-Presidenti i SHBA, Donald Trump gjatë fushatës së primareve në Virginia, një ditë më parë ka hedhur akuza ndaj Presidentit aktual Joe Biden për lidhje me kompani kineze.

Po ashtu gjatë deklaratës së tij, Donald Trump përmend ish-agjentin e FBI-së, Charles McGonigal i cili u dënua 28 muaj burg nga gjykata e Uashingtonit për korrupsion.

Trump thekson se McGonigal është paguar nga rusët ndërkohë që drejtonte FBI-në. 

“Donald Trump është kërcënim për demokracinë shkruanin disa agjenci mediatike. Unë nuk jam kërcënim, unë do ti jap fund kërcënimit të demokracisë...

Joe Biden personalisht është paguar direkt nga paratë e kompanisë energjetike kineze që kontrollohet direkt nga Partia Komuniste e Kinës. Të gjitha ato para iu dhanë Universitetit të Pensilvania, isha atje...

Pen i dha qindra milionë dollarë dhe Biden është paguar shumë para nga kinezët.

Jam krenarë që republikanët në Kongres po vijojnë të publikojnë krimet e familjes së Biden dhe unë i inkurajoj ata t’i shkojnë deri në fund...

Charles McGonigal, ju e njihni atë apo jo? Ai është akuzuar për lidhje me rusët, rusët, ndërkohë që drejtonte FBI-në. Charles McGonigal, e njoh mirë këtë emër. Ndërkohë që McGonigal paguhej për ta ndjekur çështjen e Rusisë ai është paguar  dhe nga Rusia dhe për këtë fajin e kam unë. Ai ka marë para nga rusët dhe i thotë të tjerëve që do arrestojmë atë bir ku**e, ( do arrestojmë Trump). Kjo është e tepërt”, ka thënë ndër të tjera  Donald Trump./ CNA

Lajmet e fundit nga