LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja, në rënie/ Kursi i këmbimit, 31 Mars 2024

2024-03-31 08:22:00, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja, në rënie/ Kursi i këmbimit, 31 Mars 2024

Sot, më 31 mars 2024, në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 94.8 lekë dhe shitet 95.6 lekë.

Euro sot blihet me 102.2 lekë, ndërsa në shitje me 103 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 119.2 lekë dhe shitet me 120.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 104.7 lekë, në shitje me 105.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69.7 lekë dhe në shitje me 71 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme./CNA

Monedhat e huaja, në rënie/ Kursi i këmbimit, 31 Mars 2024

Lajmet e fundit nga