LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Announced as the winner of a miracle cream, the citizen suffers pain, burning and itching

2022-09-09 21:05:00, Denoncim CNA
Announced as the winner of a miracle cream, the citizen suffers pain, burning
Good luck Elbasan

The investigative show "Stop" traveled to Velipoja for the problem of Mrs. Fatlume Elbasani, who received a call under the name of a well-known company that has 2 creams. The lady has been told that she has been selected to benefit from the creams at a preferential price and they will remove any pain in no time. But, after applying the cream, the lady had pain, burning and itching.

Denoncuesja: Më morën në telefon dhe më thonë se “ju jeni klientja jonë dhe ju jeni e preferuara jonë dhe kanë fituar në Shkodër 7 vetë, një prej tyre jeni ju. Fitoni një krem Aloe Vera dhe një krem është për dhimbje. Sapo ta vendosni kremin, ai është një mrekullibërës. Dhe unë e mora direkt. E vendosa tek shputa e këmbës, ishte fat që nuk e aplikova në shpinë se kam dhimbje të tmerrshme në shpinë, por thashë t’i lyej këto njëherë dhe pastaj po e aplikoj aty. Sa e vendosa, nisa duke pasur kruarje. Gati më luajti mendja e kokës.

Gazetarja: Ju vendosët konkretisht këtë kremin?

Denoncuesja: Këtë krem dhe u ngrita menjëherë në ujë të ftohtë dhe kam hyrë me rroba në dush. Më nisi që nga maja e flokëve e deri tek gishti i këmbës sikur po më therte me gjilpëra. Dushi i ftohtë më qetësoi. Jam ulur menjëherë dhe kam marrë incidalë dhe kam pirë 2 kokrra.  

Zonja ka telefonuar numrin e kompanisë për të cilin telefonuesi i mëparshëm i është prezantuar. Por në fakt, përfaqësues të asaj kompanie, i kanë deklaruar se produkte të tilla nuk i kanë pasur asnjëherë në shitje.

Denoncuesja: Të nesërmen i marr në telefon me atë numër që më kanë kontaktuar. Nuk përgjigjeshin. Unë të nesërmen marr X kompani sepse ato u prezantuan me të dhe ju them “se mua më kanë marrë në telefon dhe më kanë sjellë 2 produkte.” Më tha: Ne krem Aloe Vera dhe këtë tjetrin nuk i kemi fare dhe as nuk i kemi pasur kurrë.

Gazetarja: Pra, ishte dikush që po abuzonte me emrin e tyre?

Denoncuesja: Po.

Gazetarja: Atëherë këto janë kuponat e paketimit që janë vendosur në momentin që zonja ka marrë produktin që pasi ia kanë prezantuar, ia kanë sjellë me postë në shtëpi. Lexohet “dërguesi: bio produkte”, pa telefon, qyteti Tiranë. Duhet thënë se ka edhe një barkod që nuk e di nëse i përket postës apo dyqanit. Është një kupon tatimor i fiskalizuar dhe duhet thënë se nuk është e vështirë të verifikojmë se prej kujt është apo të bëjmë një gjurmim.

Referring to the accompanying sheets of the package that arrived to the lady, the NIPT number of the lady, results in the name of Mrs. Shpresa Marku. This activity was opened on December 3, 2021 and has retail sales of products such as face creams, masks, etc. The address is in Tirana on Don Bosco street in Tirana. But the number that called the lady does not work. "Stop" went from Velipoja to Tirana to the seller's address, but it is nowhere to be found. Likewise, he is not in the KKB from Shpresa Marku, he is unavailable./tvklan.al

Lajmet e fundit nga