LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Saimir Vishaj zbulon shumën/ Sa paguhet një prokuror i SPAK-ut në muaj

23 Nëntor 2022, 22:56, Aktualitet CNA
Saimir Vishaj zbulon shumën/ Sa paguhet një prokuror i SPAK-ut në
Avokati Saimir Vishaj

Avokati Saimir Vishaj ka treguar mbrëmjen e sotme se sa paguhet një prokuror i SPAK-ut.

Vishaj tha në emisionin “Now” me Erla Mëhillin se një prokuror i SPAK-ut merr 5 milionë lekë në muaj.

Ai theksoi se në ditë prokurorët e SPAK-ut paguhen 200 mijë lekë, ndërsa kanë edhe benefite të tjera për fundjavën.

“Një prokuror i posaçëm merr sa dyfishi i presidentit dhe sa dyfishi i kryeministrit. Pra, nuk mundet ai karshi një ane materiale të bollshme që në Shqipërisë është luks, se në Shqipëri është luks të marrësh 5 milionë lekë në muaj. Pra, ti zgjohesh në ditën e parë të muajit më 200 mijë lekë në ditë. 200 mijë lekë në ditë nuk janë pak, janë 5 milionë… aq më tepër dhe të shtuna, të diela që kanë benefite. Ky prokurori që ka kaq shumë benefite s’mund të marrë urdhra dhe për 9 vite të dëgjojë një njëri të ekzekutivit”, deklaroi avokati./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga