LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Robi plaket kur do vetë”/ Berisha i zhgënjyer me Bashën: Njeri pa ideale

11 Nëntor 2023, 19:08, Aktualitet CNA

“Robi plaket kur do vetë”/ Berisha i zhgënjyer me

“A je penduar për bashkëpunimet që ke pasur?”

Kjo është pyetja që një qytetar i ka drejtuar ish-kryeministrit, Sali Berisha gjatë takimit me qytetarët durrsakë.

Berisha nuk ka nguruar të përgjigjet dhe mesa duket zhgënjimi më i madh i liderit historik të Partisë Demokratike është Lulzim Basha.

Berisha e quajti atë një njeri pa ideale dhe që do vetëm paratë.

Ai përmendi dhe një shpreheje për të cilën tha se e kupton më mirë se të gjithë.

“Robi plaket kur do vetë”, tha Berisha si dhe u shpreh se nëse një ditë do ta kuptojë se nuk është i aftë të mbrojë idealet e tij atëherë do të thotë “Mirupafshim!” nga jeta politike.  

“Të them një gjë. Gjatë jetës politike ka pasur bashkëpunëtor qa janë larguar e afruar që kanë krijuar partitë e tyre, por si ai që ishte në krye të kësaj partie(Partisë Demokratike) nuk ka për të ekzistuar. Nuk mund të them se nuk kam shkallën më të madhe të zhgënjimit. Njeri pa ideal, do vetëm paratë. Shqipëria e mesme ka një fjalë të mençur dhe më mirë se të gjithë këtë fjalë e kuptoj unë “Robi plaket kur do vetë”. Një gjë ju siguroj, që atë ditë që unë ta shoh se nuk do të jem më në shërbim të asaj që besoj, nuk do të them më asgjë veçse t’ju them: Mirupafshim!”, tha ai.

“Ju garantoj ju dhe çdo shqiptar se në mirë se kushdo tjetër e ka kuptuar Edi Rama, që ne e mundim atë, që ne do të fitojmë, se nuk do ta lejojmë të bëjë atë që ka bërë deri sot. Ky është misioni ynë. Gjë në botë nuk mund të na ndalë përpara kësa.”, shtoi Berisha./ CNA

 

Lajmet e fundit nga