LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plehrat i kriminalizojnë gojën Baton Haxhiut

6 Shkurt 2024, 09:24, Aktualitet CNA

Plehrat i kriminalizojnë gojën Baton Haxhiut

Goja e Baton Haxhiut është kriminalizuar nga plehrat dhe kjo vjen nga paratë që ka marrë nga bosët e inceneratorëve të shpallur në kërkim nga SPAK-u.  

I shumakuzuar, njeriu i paguar nga inceneratorët, që paratë e korrupsionit dhe aferat i quante të rregullta kur i merr me kontratë, njeriu i cili ka ardhur në Shqipëri pasi dështoi me mediat në Kosovë, është kthyer në një propagandist me armë në dorë, duke u shpërfytyruar deri në kërcënime.

Me sjelljen e një krimineli gjakftohtë, Baton Haxhiu ka kërcënuar Belind Këlliçin duke i thënë “tash e tutje ki kujdes”.

Një reagim kriminal, një reagim banditesk, sjellje prej rrugaçi dhe një sharlatani mediatiak të paguar nga para korrupsioni.

Baton Haxhiu, në një portal periferik që nuk e lexonte askush 3 vite më parë në vitin 2021 për 8 muaj rresht është paguar me shuma kolosale nga kompania e inceneratorit të Tiranës.

Haxhiu pretendon se paratë janë dhënë përmes agjencisë, por në fakt firma është hedhur nga "Albanian Post" dhe pagesa prej 4000 eurosh në muaj për një periudhë 6-mujore është pikërisht për fushatë zgjedhore, kur në fakt ka marrë pagesa për 8 muaj.

Kjo shumë parash është katërfish më shumë se reklama që merrte një portal në atë kohë me dhjetëfishin apo 50-fishin e audiencës së Baton Haxhiut pa llogaritur faktin pse duhet të bënte reklamë një kosh plehrash siç është landfilli.

Plehrat i kriminalizojnë gojën Baton Haxhiut

Plehrat i kriminalizojnë gojën Baton Haxhiut

 

Mesa duket Baton Haxhiut plehrat i zunë gojën dhe pasi i zunë gojën tashmë goja e tij është kriminalizuar me kërcënime./ CNA

Lajmet e fundit nga