LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Motor ekonomie”/ Rama, për Portin e Durrësit: Do të sjellë një fond me miliarda euro

24 Nëntor 2022, 14:36, Aktualitet CNA
“Motor ekonomie”/ Rama, për Portin e Durrësit: Do të
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se Porti i Durrësit do të jetë një motor ekonomie që do të sjellë një vlerë prej miliarda eurosh PBB.

Sipas Ramës, ky investim do ngrejë vlerën e të gjitha hoteleve të Durrësit.

 “Duan pak fjalë të urta e punë shumë...Ju pleksni çdo punë të Shqipërisë me punët tuaja të shtrembëra. Bisedat e panumërta bindëse, me Muhamend Alabarin, ende i penguar nga perçja e komunikimeve të vjetra. Puna e gjithanshme e një batalioni me njerëz për formatin e bashkëpunimit për dizenjimin e një porti spektakolar për Mesdheun. Në fund janë pranuar vetëm 5 nga 35 kërkesat e kërkuara. Ne këmbëngulëm pa pushim për atë që kërkonin që në fillim. Deri te marrëveshja e projektit më të madh të huaj që është bërë ndonjëherë. Ai do jetë motor ekonomik. Do të sjellë një fond me 8 mld euro PBB, do ngrejë vlerën e të gjitha hoteleve të Durrësit dhe në atë perçe paragjykimesh që ju nuk lini dy gurë bashkë”, tha Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga