LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Masakra e Lushnjës/ Flet babai i Laert Haxhiut: Nuk dorëzohet se nuk ka drejtësi

2 Nëntor 2022, 11:41, Aktualitet CNA

Masakra e Lushnjës/ Flet babai i Laert Haxhiut: Nuk dorëzohet se nuk

Laert Haxhiu është i shpallur në kërkim për masakrën e Lushnjës në vitin 2017 ku mbetën të vrarë Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha, ndërsa shpëtoi, Xhulio Shkurti, nipi i Aldo Bares, kreu i bandës së Lushnjes në vitet '90.

Sot babai i Laert Haxhiut ka folur për gazetarët, duke thënë se djali i tij është i pafajshëm.

Sipas tij ai nuk dorëzohet se nuk ka besim te drejtësia.

 “Do të thotë që prokuroria i ka kryer të gjitha akuzat në mënyrë të padrejtë, pa marrë parasysh asgjë. Nuk merret parasysh nuk merret parasysh edhe zhvillimi. Prokuroria na bën ne me faj që kemi bërë vrasje dhe ne nuk e kemi pranuar këtë vrasje. Djali im ndodhet në arrati për arsye se nuk ka drejtësi. Prokurorja e çështjes merr urdhër nga prokurori që varet dhe thotë jam unë për çdo gjë. Ne kërkojmë drejtësi nga prokuroria. Duhet të zbardhet me dëshmitë që kanë dhënë dëshmitarët me të gjitha procedurat që kanë ngritur akuzat prokuroria. Djali im mund të vetëdorëzohet, por kujt t’i dorëzohet, kësaj drejtësie, nuk ka drejtësi. Me dy persona nuk ka pasur asnjë lloj konflikti. Ka filluar një proces me hipotezë, jo të ketë ngjarje që djali im të jetë me figurë. Prova të tjera ka prokuroria. Ka kamerat e vendngjarjes. Janë dëshmitarët që janë marrë aktualisht kanë ndryshuar 3 herë thëniet e dëshmitarëve. Duhet t’u merret parasysh thënia e parë që kanë deklaruar në polici", - tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga