LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lëvizja me çartera/ Berisha: Nuk ka kryeministër që ka realizuar as gjysmën e udhëtimeve të Ramës

31 Tetor 2022, 12:26, Aktualitet CNA

Lëvizja me çartera/ Berisha: Nuk ka kryeministër që ka

“Edi Rama duhet të japë dorëheqjen dhe të largohet menjëherë sepse është i vetmi kryeministër në Europë dhe botë që ka realizuar me çarter 137 udhëtime.

Nuk ka kryeministër që ka realizuar as gjysmën e udhëtimeve të Edi Ramës me çarter”.

Kështu është shprehur kreu i PD-së, Sali Berisha, në një konferencë për mediat.

Sipas tij, 22 milionë euro udhëtime janë një abuzim i çmendur, i frenuar, janë më shumë se ka shpenzuar Byroja Politike e diktaturës në 20 vite.

“Një gjakpirje ndaj pensionistëve, mjekëve, pedagogëve.

Për të gjitha këto, Edi Rama ka si shpjegim depersonalizimin e tij të plotë, kur u thotë shqiptarëve se ka shpenzuar 150 milionë lekë për udhëtim, kur u thotë shqiptarëve se çarteri ‘Ismaili’ i është dhënë për promovim të avionit, paçka se avioni në një udhëtim shpenzon 150 mijë euro minimumi.

Qejfli i madh promocioni po del. Turpi i turpeve.

Edi Rama për të mbuluar këtë skandal, faktin që ka përdorur çartera sa të gjithë kryeministrat e Europës së bashku, e detyron të flasë ashtu siç i kanë thënë sikur ka traktin tretës në gojë, si pjesë fundore.

Por as me këto nuk i largon këto. Ai duhet të largohet si kryeministër”, është shprehur Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga