LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Krenarë që e quajmë mik dhe aleat”/ Veliaj takohet me senatorin amerikan Chuck Schumer

16 Shtator 2022, 12:02, Aktualitet CNA
“Krenarë që e quajmë mik dhe aleat”/ Veliaj takohet
Erion Veliaj me Chuck Schumer

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, është takuar me senatorin e Nju Jorkut dhe udhëheqësin e shumicës në senat, Chuck Schumer.

Veliaj shprehet se jemi krenarë që e kemi aleat, ndërsa i ka dhuruar senatorit fanellën kombëtare me flamurin shqiptar dhe numrin 10, ku shkruhej Schumer.

“Ishte një nder i madh të takova udhëheqësin e shumicës në Senat në Kapitol Hill. Ai është një golashënues i vërtetë sulmues – numri 10 në futboll – për çështjet e komunitetit, veçanërisht komunitetin shqiptar në shtetin e Nju Jorkut dhe më gjerë! Jemi krenarë që e quajmë mik dhe aleat”, shkruan Veliaj në "Twitter"./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga