LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dyshimet për atentat nga banda kriminale e Laert Haxhiut/ Merret në mbrojtje prokurorja e SPAK-ut

1 Tetor 2023, 10:46, Aktualitet CNA
Dyshimet për atentat nga banda kriminale e Laert Haxhiut/ Merret në
Prokurorja Doloreza Musabelliu

Prokurorja e SPAK-ut, Doloreza Musabelliu, është marrë në mbrojtje nga institucionet pasi dyshohet se banda kriminale e Laert Haxhiut do të kryente një atentat ndaj saj.

Policia e Shtetit dhe Këshilli i Prokurorisë janë njoftuar që të përcaktojnë mbrojtjen për prokuroren dhe familjen e saj.

Prokurorja e SPAK-ut, Doloreza Musabelliu, është prokurorja e cila ka në dorë dosjen e Laert Haxhiut për atë që njihet si “masakra e Lushnjës”.

Në shtator të vitit 2017 u vranë Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha dhe për këtë krim janë dënuar me burgim të përjetshëm Orges Bilbili dhe Anterio Kaloshi.

Laert Haxhia ndodhet në Greqi, ku është arrestuar nga autoritetet dhe pritet që së shpejti të ekstradohet drejt Shqipërisë./ CNA

 

Lajmet e fundit nga