LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kush e porositi eliminimin e dhëndrit të Qazim Sejdinit/ Zbërthehet Nuredin Dumani

26 Prill 2022, 08:39, Kronika CNA
Kush e porositi eliminimin e dhëndrit të Qazim Sejdinit/

Nuredin Dumani është marrë në pyetje nga oficerët e BKH-së.

Dumani raportohet se është pyetur për një ngjarje të dy viteve më parë që ka ndodhur në Elbasan.

Nuredin Dumani mësohet ka qenë i kontaktuar nga një grup kriminal që operon në Elbasan, për të ekzekutuar Sokol Sanxhaktarin.

Vrasja në fjalë ishte porositur të ndodhte rreth dy vite më parë, dhe  Nuredin Dumani për të realizuar misionin e marrë për sipër, ishte vendosur dy muaj në një zonë të Elbasanit, ku do të studionte të gjithë lëvizjet e Sokol Sanxhaktarit për të gjetur momentin e duhur për ta eliminuar, shkruan abc.

Sokol Sanxhaktari është dënuar me 18 vite burg nga Gjykata e Elbasanit, për vrasjen e Florian Lamçe në Elbasan me datë 30 korrik të vitit 2020. Po 18 vite burg është dhënë edhe për shokun e tij, Adriano Hajdari. Për të dy është vendosur që të vuajnë dënimin e plotë dhe të mos përfitojë Lirim me kusht./CNA.al

Lajmet e fundit nga