LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta karshillëk Ramës/ "Jam i lumtur..."

19 Prill 2022, 09:15, Politikë CNA

Ndërkohë që kryeministri Edi Rama ka mbledhur grupin parlamentar të PS-së për propozimin e Presidentit të ri, Ilir Meta është larguar nga rrëmuja politike.

Presidenti ka shkuar në komunat e banuara nga arbëreshët në Kalabri dhe deklaron se është i lumtur që ndodhet në Civita.

?Përherë i nderuar nga mikpritja e ngrohtë e Arbëreshëve. I lumtur që ndodhem sot në qytezën e bukur të Civita, ku fryma e atdhedashurisë dhe krenaria për historinë, traditën, kulturën dhe trashëgiminë kombëtare ruhen ende të gjalla si në Motin e Madh të Kryeheroit tonë Gjergj Kastriot Skënderbeut?, shkruan Kreu i Shtetit në rrjetet sociale.

Nga ana tjetër, kreu i qeverisë hodhi sulme të shumta ndaj Metës për dekorimet që Presidenti ka dhënë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga